ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥ ΑΝΑΔΟΧΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Η/Υ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ»

Υπογράφει

ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΡΑΚΗΣΑναπληρωτής Δήμαρχος

Έγγραφο

Κείμενο απόφασης

αυτόματη εξαγωγή από το υπογεγραμμένο PDF

ΑΝΑΡΤΗΤΕΑ ΣΤΟ ∆ΙΑ∆ΙΚΤΥΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ∆ΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΡΙΘΜ. ΑΠΟΦ: 584/18 ∆ΗΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ : 41845 ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ της 43ης συνεδρίασης της Οικονομικής Επιτροπής του ∆ήμου Χανίων ΘΕΜΑ: ΑΝΑ∆ΕΙΞΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥ ΑΝΑ∆ΟΧΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ∆ΗΜΟΣΙΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ∆ΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Η/Υ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ∆ΙΚΤΥΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ∆ΗΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ» Στα Χανιά, σήμερα την 20η Σεπτεμβρίου 2018, ημέρα Πέμπτη και ώρα 9:30 π.μ., η Οικονομική Επιτροπή συνήλθε σε τακτική συνεδρίαση στο ∆ημαρχιακό Κατάστημα, ύστερα από την υπ’ αριθμ. 42414/14-09-2018 πρόσκληση που δημοσιεύθηκε και επιδόθηκε με αποδεικτικό στους δημοτικούς συμβούλους σύμφωνα με το άρθρο 75 του Ν.3852/2010. Αφού διαπιστώθηκε η νόμιμη απαρτία δηλαδή σε σύνολο έντεκα (11) μελών βρέθηκαν παρόντα έξι (6) μέλη, απόντων των κ.κ. Ξανθουδάκη Γεώργιου, Περάκη Ιωάννη, Τζινευράκη Μιχαήλ, Αγγελάκη Ναυσικά, Γούλα Λάμπρο και Κοκκινάκη Μαρία, και παρόντος του γ’ αναπληρωματικού μέλους της πλειοψηφίας κ.κ. Βαρδάκη Αντώνιου – Ιωάννη, ο Πρόεδρος κήρυξε την έναρξη της συνεδρίασης. ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΑΠΟΝΤΕΣ Μαράκης Ιωάννης, Πρόεδρος Ξανθουδάκης Γεώργιος Αλιφιεράκη Ελευθερία Περάκης Ιωάννης Αποστολάκη – Σαρικάκη Γεωργία Τζινευράκης Μιχαήλ Κονταξάκης Ευτύχιος Αγγελάκη Ναυσικά Παπαντωνάκης Νικόλαος Γούλας Λάμπρος Βαρδάκης Αντώνιος - Ιωάννης Κοκκινάκη Μαρία Τα πρακτικά τηρήθηκαν από την Γραμματέα Τσουκαλά Ουρανία, υπάλληλο του ∆ήμου Χανίων. Στη συνέχεια ο Πρόεδρος έθεσε υπόψη της επιτροπής το, εντός ημερήσιας διάταξης, υπ' αριθμ. 41845/11-09-2018 διαβιβαστικό της Επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού, το οποίο έχει ως εξής: Σας διαβιβάζουμε τα έγγραφα που αφορούν στον Ηλεκτρονικό ∆ημόσιο Ανοικτό ∆ιαγωνισμό για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων». Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες. Σχετικά: 1. Το από 6-07-2018 Πρακτικό ηλεκτρονικής αποσφράγισης προσφορών 2. Το από 27-07-2018 Πρακτικό ελέγχου δικαιολογητικών – Τεχνικών προσφορών 3. Το από 3-09-2018 Πρακτικό ελέγχου συμπληρωματικών δικαιολογητικών – Τεχνικών προσφορών 4. Το από 10-09-2018 Πρακτικό ελέγχου οικονομικών προσφορών 5. Την από 11-09-2018 Γνωμοδότηση επί του αποτελέσματος

-- 1 of 108 --

ΓΝΩΜΟ∆ΟΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ της με αριθμ. πρωτ. 25188/31-05-2018 διακήρυξης Ηλεκτρονικού ∆ημόσιου Ανοικτού ∆ιαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» Στο ∆ημοτικό Κατάστημα του ∆ήμου Χανίων, στις 11 Σεπτεμβρίου του έτους 2018 και ημέρα Τρίτη, συνήλθε η Επιτροπή ∆ιενέργειας ∆ιαγωνισμού, η οποία συγκροτήθηκε με την 372/2018 απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής Χανίων, προκειμένου να γνωμοδοτήσει για την επιλογή προσωρινού αναδόχου για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» Στη συνεδρίαση της Επιτροπής ήταν παρόντες οι: 1. Μανίτης Μάριος, πρόεδρος 2. Ποταμιτάκης Γεώργιος, μέλος 3. Σακελαρίου Χριστίνα, μέλος Η Επιτροπή λαμβάνοντας υπόψη: 1. Την με αριθμ. πρωτ. 25188/31-05-2018 διακήρυξη Ηλεκτρονικού ∆ημόσιου Ανοικτού ∆ιαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» 2. Το με αριθμ. πρωτ. 30473/28-06-2018 έγγραφο της επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού που αφορά στην απάντηση του 28-06-2018 εγγράφου της Εταιρίας ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS IKE με θέμα την απόσυρση προσφοράς. 3. Το με ημερομηνία 06/07/2018 Πρακτικό Ηλεκτρονικής Αποσφράγισης Προσφορών του Ηλεκτρονικού ∆ημόσιου Ανοικτού ∆ιαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» 4. Το με ημερομηνία 27/07/2018 Πρακτικό Ελέγχου ∆ικαιολογητικών - Τεχνικών Προσφορών του Ηλεκτρονικού ∆ημόσιου Ανοικτού ∆ιαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» 5. Το με αριθμ. πρωτ. 39439/27-08-2018 έγγραφο της επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού προς την ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ (μέσω ΕΣΗ∆ΗΣ) που αφορά στη παροχή διευκρινίσεων επί των Τεχνικών Προσφορών 6. Το με αριθμ. πρωτ. 39441/27-08-2018 έγγραφο της επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού προς την Α. Κατζαγιαννάκης Γ. Μηλολιδάκης ΙΚΕ (μέσω ΕΣΗ∆ΗΣ) που αφορά στη παροχή διευκρινίσεων επί των Τεχνικών Προσφορών 7. Το με ημερομηνία 03/09/2018 Πρακτικό Ελέγχου Συμπληρωματικών ∆ικαιολογητικών - Τεχνικών Προσφορών του Ηλεκτρονικού ∆ημόσιου Ανοικτού ∆ιαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» 8. Το με αριθμ. πρωτ. 41266/07-09-2018 έγγραφο της επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού προς τους 1. Α. ΚΑΤΖΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Γ. ΜΗΛΟΛΙ∆ΑΚΗΣ ΙΚΕ, 2. ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ, 3. Α∆ΕΛΦΟΙ ∆ΟΞΙΑ∆Η ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (μέσω της πλατφόρμας ΕΣΗ∆ΗΣ) που αφορά στην αποσφράγιση των φακέλων με τις Οικονομικές Προσφορές για τον Ηλεκτρονικό ∆ημόσιο Ανοικτό ∆ιαγωνισμό «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» 9. Το με ημερομηνία 10/09/2018 Πρακτικό Ελέγχου Οικονομικών Προσφορών του Ηλεκτρονικού ∆ημόσιου Ανοικτού ∆ιαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» ΟΜΟΦΩΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Την κατακύρωση της «Προμήθειας Η/Υ, Περιφερειακών και ∆ικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του ∆ήμου Χανίων» ως εξής: • Για τα Τμήματα 1, 2, 4 της διακήρυξης 25188/31-05-2018 ορίζει ως «προσωρινό» ανάδοχο την ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ με Α.Φ.Μ. 082041943, ∆ιεύθυνση Νικολάου Σκουλά 30, Χανιά, Τ.Κ

-- 2 of 108 --

73135 ο οποίος προσέφερε τιμή προ ΦΠΑ 108.113,00€ (εκατό οχτώ χιλιάδες εκατό δεκατρία ευρώ) και με ΦΠΑ 134.060,12€ (εκατό τριάντα τέσσερις χιλιάδες εξήντα ευρώ και δώδεκα λεπτά) για το Τμήμα 1 (Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές), τιμή προ ΦΠΑ 30.470,00€ (τριάντα χιλιάδες τετρακόσια εβδομήντα ευρώ) και με ΦΠΑ 37.782,80€ (τριάντα επτά χιλιάδες επτακόσια ογδόντα δύο ευρώ και ογδόντα λεπτά) για το Τμήμα 2 (Περιφερειακά) και τιμή προ ΦΠΑ 12.782,00€ (δώδεκα χιλιάδες επτακόσια ογδόντα δύο ευρώ) και με ΦΠΑ 15.849,68€ (δεκαπέντε χιλιάδες οκτακόσια σαράντα εννιά ευρώ και εξήντα οχτώ λεπτά) για το Τμήμα 4 (∆ικτυακός Εξοπλισμός) η οποίες είναι οι πλέον συμφέρουσες από οικονομικής άποψης προσφορές, αποκλειστικά βάσει τιμής. • Για το Τμήμα 3 της διακήρυξης 25188/31-05-2018 ορίζει ως «προσωρινό» ανάδοχο την Α∆ΕΛΦΟΙ ∆ΟΞΙΑ∆Η ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ με Α.Φ.Μ. 094025031, ∆ιεύθυνση Μιχαλακοπούλου 204 και ∆. Πύρρου 4 – 8, Αθήνα, Τ.Κ 11527 ο οποίος προσέφερε τιμή προ ΦΠΑ 7.990,00€ (επτά χιλιάδες εννιακόσια ενενήντα ευρώ) και με ΦΠΑ 9.907,60€ (εννιά χιλιάδες εννιακόσια επτά ευρώ και εξήντα λεπτά) η οποία είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής. Για τα παραπάνω συντάχθηκε το παρόν πρακτικό, το οποίο υπογράφεται ως εξής: Τα μέλη της Επιτροπής Μανίτης Μάριος Ποταμιτάκης Γεώργιος Σακελαρίου Χριστίνα Μετά από διαλογική συζήτηση μεταξύ των μελών και αφού δεν υπήρξε αντίρρηση Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Αφού έλαβε υπόψη της τις διατάξεις του άρθρου 72 του Ν. 3852/10, του Ν. 4412/2016, την αριθμ. 342/2018 (Α∆Α: 6ΑΠΕΩΗ5-ΖΘ∆) απόφαση Οικονομικής Επιτροπής περί διάθεσης πιστώσεων, την αριθμ. 371/2018 (Α∆Α: ΩΣΩ6ΩΗ5- ΦΨ∆) απόφαση Οικονομικής Επιτροπής περί καθορισμού όρων διακήρυξης, έγκριση τεχνικών προδιαγραφών, την αριθμ. 372/2018 (Α∆Α: ΩΨ6ΓΩΗ5-9ΧΦ) απόφαση Οικονομικής Επιτροπής περί συγκρότησης επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού, την αριθμ. 468/2018 (Α∆Α: 72ΖΨΩΗ5-Υ7Λ) απόφαση Οικονομικής Επιτροπής περί αποδοχής αιτήματος φορέα για απόσυρση προσφοράς ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΟΜΟΦΩΝΑ Εγκρίνει το από 6-07-2018 Πρακτικό ηλεκτρονικής αποσφράγισης προσφορών, το από 27-07-2018 Πρακτικό ελέγχου δικαιολογητικών – τεχνικών προσφορών, το από 3-09-2018 Πρακτικό ελέγχου συμπληρωματικών δικαιολογητικών – τεχνικών προσφορών, το από 10-09-2018 Πρακτικό ελέγχου οικονομικών προσφορών και την από 11-09-2018 Γνωμοδότηση της επιτροπής διενέργειας – αξιολόγησης του ηλεκτρονικού δημόσιου ανοικτού διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Η/Υ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ∆ΙΚΤΥΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ∆ΗΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ», μαζί με όλα τα στοιχεία του φακέλου που αποτελούν αναπόσπαστο μέρος της παρούσας απόφασης, και ως εκ τούτου: (Α) Αποκλείει τον οικονομικό φορέα «SPECTRATECH ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» με αριθμό προσφοράς 1, από τον ανωτέρω αναφερόμενο διαγωνισμό λόγω του ότι κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά των προσφερόμενων προϊόντων δεν πληρούν τις ελάχιστες προδιαγραφές των προϊόντων που ζητούνται στην με αριθμ. πρωτ. 25188/31-05-2018 διακήρυξη, όπως αναλυτικά αναφέρονται στους πίνακες του από 27-07-2018 Πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών – τεχνικών προσφορών που συνοδεύει την παρούσα απόφαση. Εν συντομία αναφέρονται παρακάτω: • Τμήμα 1.01 Dell PC Optiplex 3050 MFF : Μνήμη, Οπτική Μονάδα, Εσωτερικά Slots Επέκτασης, Θύρες, Τροφοδοσία LG Electronics 23MB35PM-B : Video Input, Θύρες και Υποδοχές, Κατανάλωση Ενέργειας, Εγγύηση • Τμήμα 1.02 : Εξωτερικές Θύρες, Εγγύηση Καλής Λειτουργίας

-- 3 of 108 --

• Τμήμα 2.02 : Μεγέθη εγγράφων, Έξοδοι Σάρωσης, Εγγύηση Καλής Λειτουργίας • Τμήμα 2.06 : Μέγεθος εικόνας, Είσοδοι / Έξοδοι, Προσφερόμενα Επιπλέον (Β) Ανακηρύσσει τον οικονομικό φορέα «ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ» με Α.Φ.Μ. 082041943, ως προσωρινό ανάδοχο του ηλεκτρονικού δημόσιου ανοικτού διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Η/Υ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ∆ΙΚΤΥΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ∆ΗΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ», για τα εξής Τμήματα: • για το Τμήμα 1 (Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές), με τιμή προ ΦΠΑ 108.113,00 ευρώ (εκατό οχτώ χιλιάδες εκατό δεκατρία ευρώ) και με ΦΠΑ 134.060,12 ευρώ (εκατό τριάντα τέσσερις χιλιάδες εξήντα ευρώ και δώδεκα λεπτά), • για το Τμήμα 2 (Περιφερειακά), με τιμή προ ΦΠΑ 30.470,00 ευρώ (τριάντα χιλιάδες τετρακόσια εβδομήντα ευρώ) και με ΦΠΑ 37.782,80 ευρώ (τριάντα επτά χιλιάδες επτακόσια ογδόντα δύο ευρώ και ογδόντα λεπτά), • για το Τμήμα 4 (∆ικτυακός εξοπλισμός), με τιμή προ ΦΠΑ 12.782,00 ευρώ (δώδεκα χιλιάδες επτακόσια ογδόντα δύο ευρώ) και με ΦΠΑ 15.849,68 ευρώ (δεκαπέντε χιλιάδες οκτακόσια σαράντα εννιά ευρώ και εξήντα οχτώ λεπτά), οι οποίες είναι οι πλέον συμφέρουσες από οικονομικής άποψης προσφορές, αποκλειστικά βάσει τιμής. (Γ) Ανακηρύσσει τον οικονομικό φορέα «Α∆ΕΛΦΟΙ ∆ΟΞΙΑ∆Η ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» με Α.Φ.Μ. 094025031, ως προσωρινό ανάδοχο του ηλεκτρονικού δημόσιου ανοικτού διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Η/Υ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ∆ΙΚΤΥΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ∆ΗΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ» για το Τμήμα 3 (Ψηφιακός πολυλειτουργικός εκτυπωτής σχεδίου), με τιμή προ ΦΠΑ 7.990,00 ευρώ (επτά χιλιάδες εννιακόσια ενενήντα ευρώ) και με ΦΠΑ 9.907,60 ευρώ (εννιά χιλιάδες εννιακόσια επτά ευρώ και εξήντα λεπτά) η οποία είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής. Κατά της παρούσας απόφασης χωρεί προδικαστική προσφυγή σύμφωνα με τα οριζόμενα στο άρθρο 3.4 της διακήρυξης του διαγωνισμού. Η απόφαση αυτή έλαβε αύξοντα αριθμό 584/2018. Ο ΠΡΟΕ∆ΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΛΙΦΙΕΡΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ – ΣΑΡΙΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Ακριβές Αντίγραφο ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Η Γραμματέας ΒΑΡ∆ΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ - ΙΩΑΝΝΗΣ Τσουκαλά Ουρανία

-- 4 of 108 --

-- 5 of 108 --

-- 6 of 108 --

-- 7 of 108 --

-- 8 of 108 --

-- 9 of 108 --

-- 10 of 108 --

-- 11 of 108 --

-- 12 of 108 --

Χανιά : 03-09-2018 Αριθμός διακήρυξης : 25188/31-05-2018 Α.Δ.Α.Μ. : 18PROC003185177 2018-05-31 Αριθμός συστήματος : 58956,2 ΠΡΑΚΤΙΚΟ Ελέγχου Συμπληρωματικών Δικαιολογητικών - Τεχνικών Προσφορών του Ηλεκτρονικού Δημόσιου Ανοικτού Διαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και Δικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του Δήμου Χανίων» Στα Χανιά, στα γραφεία του Δήμου Χανίων, οδός Κυδωνίας 29, Τ.Κ. 73135 στις 03-09- 2018 ημέρα Δευτέρα και ώρα 09:30 συνεδρίασε η Επιτροπή Διενέργειας – Αξιολόγησης των Διαγωνισμών Προμηθειών και Υπηρεσιών για το έτος 2018, η οποία ορίστηκε με την 372/2018 απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Χανίων, αποτελούμενη από τους υπαλλήλους του Δήμου: α. Μανίτης Μάριος (ως πρόεδρος-τακτικό μέλος) β. Ποταμιτάκης Γεώργιος (ως τακτικό μέλος) γ. Σακελαρίου Χριστίνα (ως τακτικό μέλος) ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΔΗΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (372/2018 απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής) Ταχ. Δ/νση: Κυδωνίας 29, Χανιά Κρήτης Ταχ. Κώδικας: 73135 Πληροφορίες: Μανίτης Μάριος Τηλέφωνο: 2821341707 Fax: 2821093300 e-mail: mmanitis@chania.gr url: www.chania.gr Χανιά 03/09/2018

-- 13 of 108 --

προκειμένου να ελέγξει τα συμπληρωματικά δικαιολογητικά που ζητήθηκαν από τους προμηθευτές, μέσω της Ηλεκτρονικής Πλατφόρμας του ΕΣΗΔΗΣ, για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και Δικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του Δήμου Χανίων» σύμφωνα με τα αριθμ. πρωτ. 39439/27-08-2018, 39441/27-08-2018 έγγραφα και τη με αριθμό 25188/31- 05-2018 (Α.Δ.Α.Μ.: 18PROC003185177 2018-05-31) διακήρυξη. Ο έλεγχος θα πραγματοποιηθεί στα δικαιολογητικά – διευκρινίσεις των τεχνικών προσφορών που κατατέθηκαν εμπρόθεσμα στη δικτυακή πλατφόρμα του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων. Οι υποψήφιοι ανάδοχοι που υπέβαλαν συμπληρωματικά στοιχεία επί των τεχνικών τους προσφορών, όπως τους ζητήθηκε, φαίνονται στον παρακάτω πίνακα: Α/Α ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ 2. Α ΚΑΤΖΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Γ ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΚΕ 102486 3. ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ 102326 Από το γινόμενο έλεγχο διαπιστώθηκαν τα παρακάτω όπως φαίνονται στους αντίστοιχους πίνακες: Ο προσφέρων με αύξοντα αριθμό προσφοράς 2. Α ΚΑΤΖΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Γ ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΚΕ, κατέθεσε διευκρινήσεις τεχνικών προσφορών για το τμήμα 4 «Δικτυακός Εξοπλισμός», όπως φαίνονται παρακάτω: Τμήμα 4: Σημείο διευκρίνισης 4.05 Μεταγωγέας δικτύου – Gigabit switch Προσφερόμενο Είδος: Cisco Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base WS-C2960X- 48FPS-L ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ 1 Υποστήριξη Gigabit Ethernet interfaces τύπου 1000Base- SX, 1000Base- LX/LH, 1000Base-ZX NAI Ναι, στο link του σημείου αναφοράς τεκμηρίωσης, αναφέρονται τα transceiver models που δέχονται τα Gigabit Ethernet interfaces του switch παρέχοντας την υποστήριξη των ζητούμενων interfaces. Συγκεκριμένα καλύπτεται το 1000Base- SX με τον transceiver GLC-SX- MMD, το 1000Base- LX/LH με τον transceiver GLC-LH- SMD και το 1000Base-ZX με τον transceiver GLC-ZX-SMD https://www.cisco .com/c/en/us/td/d ocs/interfaces_mo dules/transceiver_ modules/compatibility/matrix/GE_T x_Matrix.html#_T oc522119698 ΝΑΙ

-- 14 of 108 --

2 Υποστήριξη θυρών τύπου Coarse Wavelength-Division Multiplexing (CWDM) NAI Ναι, στο link του σημείου αναφοράς τεκμηρίωσης, αναφέρονται τα transceiver models που δέχονται τα Gigabit Ethernet interfaces του switch. Ο transceiver CWDM-SFP καλύπτει τη ζητούμενη απαίτηση υποστήριξης θυρών τύπου CWDM. https://www.cisco .com/c/en/us/td/d ocs/interfaces_mo dules/transceiver_ modules/compati bility/matrix/GE_T x_Matrix.html#_T oc522119698 ΝΑΙ 3 Υποστήριξη συνδυασμού τουλάχιστον οκτώ (8) θυρών Gigabit Ethernet σε μια λογική σύνδεση (Fast Pipe) ταχύτητας τουλάχιστον 8 Gbps Full duplex για σύνδεση σε άλλο switch βάση του προτύπου ΙΕΕΕ 802.3ad. Αυτό να μπορεί να επιτυγχάνεται με οποιεσδήποτε θύρες του μεταγωγέα και οποιεσδήποτε θύρες εντός της στοίβας όχι απαραίτητα ευρισκόμενες στον ίδιο μεταγωγέα. ΝΑΙ ΝΑΙ, στο link του σημείου αναφοράς τεκμηρίωσης "Chapter: Configuring EtherChannels" και συγκεκριμένα στην παράγραφο "Information About EtherChannels" "EtherChannel Overview" αναφέρεται "The EtherChannel provides full-duplex bandwidth up to 8 Gb/s (Gigabit EtherChannel) or 80 Gb/s (10-Gigabit EtherChannel) between your switch and another switch or host. Each EtherChannel can consist of up to eight compatibly configured Ethernet ports." το οποίο καλύπτει το ζητούμενο. Επιπλέον στην παράγραφο "Link Aggregation Control Protocol" αναφέρεται η συμμόρφωση στο πρότυπο ΙΕΕΕ 802.3ad. https://www.cisco .com/c/en/us/td/d ocs/switches/lan/c atalyst2960x/soft ware/15- 0_2_EX/layer2/co nfiguration_guide/ b_lay2_152ex_296 0x_cg/b_lay2_152e x_2960- x_cg_chapter_010 .html ΝΑΙ 4 Υποστήριξη της παραπάνω δυνατότητας σε τουλάχιστον είκοσι τέσσερις (24) ομάδες για όλο το switch. Nα μπορεί δηλαδή το switch να υποστηρίζει είκοσι τέσσερις ομάδες (δύο θύρες η κάθε ομάδα) για δημιουργία είκοσι τεσσάρων ομάδων λογικών συνδέσεων, 4 Gbps full duplex έκαστη. ΝΑΙ ΝΑΙ, στο link του σημείου αναφοράς τεκμηρίωσης "Chapter: Configuring EtherChannels" και συγκεκριμένα στην παράγραφο "Information About EtherChannels" "EtherChannel Overview" αναφέρεται "The LAN Lite feature set supports up to six EtherChannels. The LAN Base feature set supports up to 24 EtherChannels." το οποίο καλύπτει το ζητούμενο. Η απαίτηση για 4Gbps full duplex έκαστη καλύπτεται με την αναφορά στην ίδια παράγραφο "The EtherChannel provides full-duplex bandwidth up to 8 Gb/s" https://www.cisco .com/c/en/us/td/d ocs/switches/lan/c atalyst2960x/soft ware/15- 0_2_EX/layer2/co nfiguration_guide/ b_lay2_152ex_296 0x_cg/b_lay2_152e x_2960- x_cg_chapter_010 .html ΝΑΙ

-- 15 of 108 --

5 Υποστήριξη Web authentication για χρήστες που δεν υποστηρίζουν 802.1x, ώστε να μπορούν να χρησιμοποιήσουν SSL Μέσω browser για την πιστοποίηση τους ΝΑΙ ΝΑΙ, στο link του σημείου αναφοράς τεκμηρίωσης αναφέρεται η υποστήριξη Web authentication και ο τρόπος παραμετροποίηση και λειτουργίας αυτής. https://www.cisco .com/c/en/us/td/d ocs/switches/lan/c atalyst2960x/soft ware/150_2_EX/security/c onfiguration_guid e/b_sec_152ex_29 60x_cg/b_sec_152ex_2960x_cg_cha pter_010 001.html?referrin g_site=RE&pos=2 &page=https://w ww.cisco.com/c/e n/us/td/docs/swit ches/lan/catalyst2 960x/software/150_2_EX/security/c onfiguration_guid e/b_sec_152ex_29 60x_cg/b_sec_152ex _2960x_cg_chapter_010 10.html ΝΑΙ Ακολούθως θα βρείτε τα αντίστοιχα σημεία τεκμηρίωσης στα επισυναπτόμενα τεχνικά φυλλάδια. Σημείο διευκρίνισης Σημείο αναφοράς στο τεχνικό φυλλάδιο Τεχνικό φυλλάδιο 1 Σελίδα 26 Cisco Gigabit Ethernet Transceiver Modules Compatibility Matrix.pdf 2 Σελίδα 26 Cisco Gigabit Ethernet Transceiver Modules Compatibility Matrix.pdf 3 "Chapter: Configuring EtherChannels" Παράγραφος "Information About EtherChannels" "EtherChannel Overview" σελίδα 2 Configuring EtherChannels.pdf 4 "Chapter: Configuring EtherChannels" Παράγραφος "Information About EtherChannels" "EtherChannel Overview" σελίδα 2 Configuring EtherChannels.pdf 5 "Configuring Web-Based Authentication" σελίδα 1-30 Configuring Web-Based Authentication.pdf

-- 16 of 108 --

Ο προσφέρων με αύξοντα αριθμό προσφοράς 3. ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ, κατέθεσε διευκρινήσεις τεχνικών προσφορών για το τμήμα 2 «Περιφερειακά» και το τμήμα 4 «Δικτυακός Εξοπλισμός», όπως φαίνονται παρακάτω: Τμήμα 2.01: Εκτυπωτής A4 μονόχρωμος Laser ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΌΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΌΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΆΣ ΣΗΜΕΊΟ ΑΝΑΦΟΡΆΣ ΤΕΚΜΗΡΊΩΣΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ Αριθμός Μονάδων 19 19 To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ NAI Ταχύτητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης A4 ≥ 42 σελ/λεπτό 43 σελ/λεπτό Ασπρόμαυρη (A4) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Εκτύπωση πρώτης ασπρόμαυρης σελίδας (A4, σε κατάσταση ετοιμότητας) ≤ 7 δευτερόλεπτα 5,9 δευτερόλεπτα ασπρόμαυρη (A4, ετοιμότητα) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Ποιότητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης (βέλτιστη) ≥ 1.200 x 1.200 dpi. 1.200 x 1.200 dpi Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Τεχνολογία εκτύπωσης Μονόχρωμη Laser Μονόχρωμη Laser Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Δυνατότητα Οικονομικής εκτύπωσης ΝΑΙ ΝΑΙ LaserJet Enterprise M506 User Guide Energy-conservation settings Print with EconoMode Σελίδα 70 ΝΑΙ Κύκλος λειτουργίας ≥ 150.000 σελίδες 150.000 σελίδες (A4) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Συνιστώμενος μηνιαίος όγκος χαρτιού ≥ 5.000 σελίδες 7.500 σελίδες Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Μνήμη ≥ 256 MB 512 MB Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Ταχύτητα επεξεργαστή ≥800 MHz 1,2 GHz Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Βασικές γλώσσες εκτυπωτή PCL 5e / 6, Postscript level 3 HP PCL 6, HP PCL 5 (πρόγραμμα οδήγησης HP PCL 5 διαθέσιμο μόνο από το Web), προσομοίωση HP Postscript επιπέδου 3, εγγενής εκτύπωση PDF (v1.7) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A

-- 17 of 108 --

Διαχείριση χαρτιού τυπική/εξόδου (Δίσκος εξόδου) ≥ 250 φύλλων 250 φύλλα Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Tray εισόδου Α. (Δεκτών και ανακλεινώμενο) ≥100 φύλλων 100 φύλλα Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Tray εισόδου Β. ≥ 550 φύλλων 550 φύλλα Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Δυνατότητα αυτόματης εκτύπωσης δύο όψεων ΝΑΙ Αυτόματη Εκτύπωση διπλής όψεως Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Πίνακας ελέγχου Τουλάχιστον οθόνη 4 γραμμών με πληκτρολόγιο Έγχρωμη οθόνη LCD 4 γραμμών, 19 κουμπιά (ακύρωση, βέλη πάνω και κάτω, επιλογή, επιστροφή, αρχική οθόνη, 12 πλήκτρα και βοήθεια), 3 φωτεινές ενδείξεις LED (προσοχή, ετοιμότητα, λειτουργία) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Δυνατότητα τοποθέτησης επιπλέων tray ΝΑΙ ΝΑΙ Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Υποστηριζόμενα μεγέθη μέσων A4, A5, A6, B5 A4, A5, A6, B5, 10 x 15 cm, καρτποστάλ (μονή και διπλή JIS), φάκελοι (DL, C5, C6, B5) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Χαρτί απλό, φάκελοι, ετικέτες, χαρτόνι, διαφάνειες Χαρτί (bond, έγχρωμο, letterhead, απλό, προεκτυπωμένο, διάτρητο, ανακυκλωμένο, σκληρό), φάκελοι, ετικέτες, χαρτόνι, διαφάνειες Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Τυπική συνδεσιμότητα Τουλάχιστον 1 θύρα USB 2.0 Hi- Speed, 1 διακομιστής εκτύπωσης 10/100/1000 Base-TX Ethernet 1x Θύρα Hi-Speed USB 2.0, 1x Fast Ethernet 10Base- T/100Base-Tx, Gigabit Ethernet 1000Base-T Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Συμβατά λειτουργικά συστήματα Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7, Server 2003, Server 2008, Windows Vista. SUSE. , Ubuntu, Mac OS X 10.8 , OS X 10.9, OS X 10.10 Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7, Server 2003, Server 2008, Windows Vista. SUSE 8.x. , Ubuntu, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, OS X 10.9 Mavericks, OS X 10.10 Yosemite, Android Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Συμβατά Δικτυακά συστήματα συμβατότητα με Apple (Mac OS 10.2.4 ή νεότερη έκδοση), SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, TFTP, Port 9100, LPD, IPP, SecureIPP, IPsec/τείχος προστασίας. DHCP, ICMP. IPv4: Auto-IP, Telnet, IGMP, BOOTP/DHCP, WINS, IP IPv4/IPv6: συμβατότητα με Apple Bonjour (Mac OS 10.2.4 ή νεότερη έκδοση), SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, TFTP, Port 9100, LPD, WS Discovery, IPP, Secure-IPP, IPsec/τείχος προστασίας. DHCPv6, MLDv1, ICMPv6. IPv4: Auto- Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Direct Mode, WS Print. IP, SLP, Telnet, IGMPv2, BOOTP/DHCP, WINS, IP Direct Mode, WS Print. Άλλα: NetWare NDS, Bindery, NDPS, ePrint, Google Cloud Print 2.0 Κατανάλωση ισχύος (λειτουργία) ≤ 750 Watt 741,98 watt Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A

-- 18 of 108 --

Κατανάλωση ισχύος (κατάσταση αναμονής) ≤ 15 Watt 13,72 watt Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Με προδιαγραφές ENERGY STAR® Ναι Ναι Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A Χωρητικότητα Toner (Βάση ΙSO/IEC 19752) ≥ 15000 σελίδες Αυθεντικό δοχείο μαύρου γραφίτη LaserJet HP 87X (18.000 σελίδες) CF287X Κατά προσέγγιση μέση απόδοση με βάση το πρότυπο ISO / IEC 19752 Hewlett Packard 87 LaserJet Toner Cartridges CF287X Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία U8PK4E - 4 year Next Business Day Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A & U8PK4E HP 4 year Next Business Day for LaserJet M506 Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (4) έτη Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A & U8PK4E HP 4 year Next Business Day for LaserJet M506 Τμήμα 2.02: Σαρωτής A4 Πολλαπλών σελίδων ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΌΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΌΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΆΣ ΣΗΜΕΊΟ ΑΝΑΦΟΡΆΣ ΤΕΚΜΗΡΊΩΣΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ Αριθμός Μονάδων 6 6 To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ NAI Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 - L2755A Τύπος Scanner Τροφοδότηση μεμονωμένων φύλλων (Sheet Feed) NAI Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Μορφές σάρωσης Έγχρωμη, Ασπρόμαυρη, Γκρι NAI Ταχύτητα Σάρωσης Ασπρόμαυρη, έγχρωμη στα 300dpi (Σελίδες ανά λεπτό) ≥ 30 Up to 50 ppm/100 ipm scan speed black-and-white, grayscale, and color Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Σάρωση και των δύο όψεων με ένα πέρασμα. ΝΑΙ ΝΑΙ Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Μέγιστη ανάλυση σάρωσης (dpi) ≥ 600 600 dpi Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Βάθος χρώματος (Bit) ≥ 24 256/24 bit εξωτερικά/48 bit εσωτερικά Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9

-- 19 of 108 --

Συνιστώμενη ημερήσια χρήση (σελίδες) ≥ 4000 6000 σελίδες την ημέρα Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Τροφοδότης εγγράφων (σελίδες) ≥ 50 80 φύλλα Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Μεγέθη εγγράφων {Α4, Α5, Α6, Α8 } Letter, Legal, Executive; A4, A5, A6, A7, A8, B5, B5 (JIS); long page support up to 122 in (309.9 cm) Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Ελάχιστο μέγεθος σάρωσης (ADF) <=51 x 74 mm 5.08 x 5.08 cm Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Βάρος εγγράφου (γρ/μ2) <=45, >=200 40 έως 413 g/m² Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Πίνακας ελέγχου Οθόνη LCD 2-line 16 character per line LCD display, Simplex button, Duplex button, Cancel button, Power button with a LED and Tool button Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Έξοδοι σάρωσης {Σε αρχείο, σε εκτυπωτή} ΝΑΙ Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Παραμετροποιήσεις σάρωσης με αυτόματη αναγνώριση {διαγραφή κενής σελίδας, προσανατολισμού, αποκοπής, barcode, συγχώνευση εγγράφων, διαχωρισμός εγγράφων} ΝΑΙ Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Μορφές αποθήκευσης PDF (δυνατότητα αναζήτησης, PDF/A, κρυπτογραφημένο), TIFF (μίας σελίδας, πολλών σελίδων, JPEG), DOC, PNG Για κείμενο και εικόνες: ePub 3.0, HTML 4.0, μορφή αρχείου Excel (*.xls, *.xlsx), μορφή αρχείου PowerPoint (*.pptx), Word (*.docx), WordPerfect (*.wpd), PDF με δυνατότητα αναζήτησης, JPEG, PNG, BMP, TIFF, κείμενο (.txt), εμπλουτισμένο κείμενο (rtf), XML και XPS Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Χαρτί (απλό, inkjet), φάκελοι, ετικέτες, κάρτες (επαγγελματικές, ασφάλισης, ανάγλυφες, ταυτότητες, πιστωτικές) Cut sheet paper, printed paper (laser and ink), pre- punched paper, bank checks, business cards, freight bills, carbonless forms, plastic carrier sheets for easily damaged documents, previously stapled media with staple removed Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Συνδεσιμότητα USB 2.0 1 x θύρα USB 3.0 και 1 θύρα x USB 2.0 Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 Υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα Windows 10, Windows 8/8.1, Windows 7, Windows Vista Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7: 32 bit/64 bit https://support.hp.com/ us- en/drivers/selfservice/h p- scanjet-enterpriseflow-5000-s4- sheetfeed-scanner/10430945 HP Customer Support - Software and Driver Downloads ΝΑΙ Energy Star ΝΑΙ ENERGY STAR certified Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 10

-- 20 of 108 --

Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία U0MF5E - HP Care Pack 5 year Next business day Exchange Scanjet U0MF5E HP Care Pack 5 year Next business day Exchange Scanjet Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για πέντε (5) έτη U0MF5E HP Care Pack 5 year Next business day Exchange Scanjet Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς Τμήμα 2.06: Projector ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΥΜΜΌΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΌΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΆΣ ΣΗΜΕΊΟ ΑΝΑΦΟΡΆΣ ΤΕΚΜΗΡΊΩΣΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ Αριθμός Μονάδων 1 1 Να αναφερθεί το μοντέλο NAI MX666+ Να αναφερθεί ο κατασκευαστής NAI BenQ Τεχνολογία απεικόνισης DLP by Texas Instruments DLP by Texas Instruments Φυσική Ανάλυση εικόνας XGA τουλάχιστον 1024 x 768 pixels XGA(1024x7680) Υποστηριζόμενη ανάλυση VGA (640 X 480) έως UXGA (1600 X 1200) VGA (640 x 480) to UXGA (1600 x 1200) Φωτεινότητα ≥ 3.500 ANSI Lumens 3.500 ANSI Lumens Αντίθεση (contrast) ≥ 13.000:1 13.000:1 Μέγεθος εικόνας 37,5” έως 300” 37.5"-300" Λόγος βελενεκούς 1,51 ~ 1,97 (65” @ 2 meter) 1.51~1.97(65"@ 2m) Zoom ratio 1,3:1 1.3:1 Επίπεδο θορύβου ≤ 33/30 dBA (Noraml/Economic mode) 33/30 dBA (Normal/Economic mode) Λόγος εικόνας 4:3 native, υποστήριξη επιπλέον ρυθμίσεων aspect ratio (16:9, 16:10) . Native 4:3 (5 aspect ratio selectable) Διάρκεια ζωής λάμπας ≥ 3500 ώρες (Economic mode) 3500 ώρες (Economic mode) BenQ MX666+ Είσοδοι / Έξοδοι Computer in (D-sub 15pin) X 2 (shared with Component video), Monitor out (D-sub 15 pin) X 1, Composite Video in (RCA) X 1, S-Video in (Mini DIN 4 pin) X 1, Audio in (Mini Jack) X 1, Audio L/R in (RCA) X 1, Audio out (Mini Jack) X 1, Speaker 10W X 1, HDMI X 1, LAN (RJ45) X 1, 2x Computer in (D-sub 15pin) (Share with component) 1x Monitor out (D-sub 15pin) 1x HDMI 1x Composite Video in (RCA) 1x S-Video in (Mini DIN 4pin) 1x Audio in (Mini Jack) 1x Audio L/R in (RCA) 1x Audio out (Mini Jack) 1x Speaker 10W 1x USB (Type A) (USB Reader & BenQ MX666+

-- 21 of 108 --

USB (Type A) X 1, USB (Type mini B) X 1, RS232 (DB-9 pin) X 1 Wireless Display) 1x USB (Type mini B) (Download & UBS display) 1x RS232 (DB-9pin) 1x RJ45 2x IR Receiver (Front+Top) Συμβατότητα video NTSC, PAL. SECAM NTSC, PAL, SECAM Συμβατότητα HDTV 480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p Κατανάλωση ενέργειας ≤ 353W(Normal), 292W(Eco), 0.5W(Standby) 353W(Normal), 292W(Eco), Network standby <6W, Standby <0.5W BenQ MX666 plus DataSheet ΝΑΙ Γλώσσες ενδείξεων οθόνης Να υποστηρίζει και Ελληνικά NAI Υποστήριξη 3D NAI Frame Sequential: Up to 60Hz 720p Frame Packing: Up to 24Hz 1080p Side by Side: Up to 60Hz 1080i Top Bottom: Up to 24Hz 1080p Εγγύηση ≥ 2 έτη για τον προβολέα , (12 μήνες για τη λάμπα ή 2000 ώρες ζωής στη λάμπα). 3 έτη για τον προβολέα Η λάμπα έχει εγγύηση 3 έτη ή 3.000 ώρες (όποιο έρθει πρώτο) Να προσφέρονται επιπλέον Τσάντα μεταφοράς, Τηλεχειριστήριο, Wireless NFC Kit Τσάντα μεταφοράς, Τηλεχειριστήριο, Wireless NFC Kit Τμήμα 4.05: Μεταγωγέας δικτύου – Gigabit switch ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΌΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΌΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΆΣ ΣΗΜΕΊΟ ΑΝΑΦΟΡΆΣ ΤΕΚΜΗΡΊΩΣΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ Αριθμός μονάδων 2 2 Μοντέλο – Κατασκευαστής Να αναφερθεί Cisco Catalyst 2960-X Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 3, 6, 34 Αρχιτεκτονική: Να αναφερθεί (κωδικός προϊόντος) Cisco Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base WS-C2960X-48LPS-L Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 3, 6, 34 Να διαθέτει πλαίσιο κατάλληλο ώστε να εφαρμόζει σε ικρίωμα 19” ΝΑΙ ΝΑΙ Rack Mount Kit for 1RU (RCKMNT-1RU-2KX=) Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 35 Συνολική χωρητικότητα διαύλου μεταγωγής (Switching Bandwidth) >= 184 Gbps 216 Gbps Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 Ταχύτητα προώθησης δεδομένων >= 52 Gbps 108 Gbps Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 Ταχύτητα προώθησης πακέτων >= 100 Mpps 107,1 Mpps Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 19 Υποστηριζόμενη μνήμη DRAM >= 512 MB 512 MB Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17

-- 22 of 108 --

Υποστηριζόμενη μνήμη Flash >= 128MB 128 MB Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Μέγιστος αριθμός υποστηριζόμενων MAC διευθύνσεων για Bridging και Filtering για όλο το switch >= 16000 16,000 Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 14 Υποστήριξη των ακολούθων πρωτοκόλλων (ενσωματωμένα κατά την παράδοση του εξοπλισμού): Ethernet IEEE 802.3, 10BaseΤ ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Fast Ethernet: IEEE 802.3u, 100BaseTX NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Gigabit Ethernet: IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z 1000Base-X NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Υποστήριξη Gigabit Ethernet interfaces τύπου1000Base-SX, 1000Base-LX/LH, 1000Base-ZX NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 21 Υποστήριξη θυρών τύπου (CWDM) NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 21 Interfaces: Να διαθέτει τουλάχιστον σαράντα οκτώ (48) Switched Ethernet θύρες 10/100/1000, η ταχύτητα λειτουργίας (10, 100 ή 1000 Mbps) των οποίων να επιλέγεται αυτόματα. Οι εν λόγω θύρες να φέρουν Auto-MDIX ικανότητα. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 6, 16 Να διαθέτει τουλάχιστον τέσσερις (4) Gigabit Ethernet θύρες επιπλέον των παραπάνω (όχι διαμοιραζόμενες) για σύνδεση σε άλλο μεταγωγέα (uplinks) τύπου SFP. Οι θύρες να υποστηρίζουν τα πρωτόκολλα τύπου1000Base-SX, 1000Base- LX/LH, 1000Base-ZX, με απλή αλλαγή μετατροπέα SFP. NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 6, Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 21 Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) Ethernet θύρα 10/100 διαφορετική των παραπάνω για out-of-band διαχείριση ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) θύρα τύπου USB για χρήση εξωτερικού χώρου αποθήκευσης (Flash Storage) NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17

-- 23 of 108 --

Να διαθέτει ασύγχρονη θύρα (console) τύπου RJ-45 για out- ofband διαχείριση (Configuration & Management) μέσω τερματικού. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) θύρα τύπου mini-USB για out- ofband διαχείριση (Configuration & Management) ή οποία να υποστηρίζει USB-console πρόσβαση και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναλλακτικά της RJ-45 ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 24 Υποστήριξη των ακολούθων δυνατοτήτων (ενσωματωμένες κατά την παράδοση του εξοπλισμού): Υποστήριξη Full Duplex λειτουργίας στις Ethernet, Fast Ethernet και Gigabit Ethernet θύρες (ΙΕΕΕ 802.3x). H λειτουργία σε Half ή Full Duplex να μπορεί να επιλέγεται αυτόματα. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 Δυνατότητα σύνδεσης σε στοίβα (stacking) τουλάχιστον οκτώ (8) μεταγωγέων σε μια λογική ενότητα ή οποία να είναι ενιαία διαχειρίσιμη, μετά από προσθήκη υλικού ή/και αναβάθμιση λογισμικού. Η λογική αυτή ενότητα να διαθέτει δίαυλο επικοινωνίας εύρους ζώνης τουλάχιστον 80Gbps. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Series Switches Σελίδα 1 Υποστήριξη συνδυασμού τουλάχιστον οκτώ (8) θυρών Gigabit Ethernet σε μια λογική σύνδεση (Fast Pipe) ταχύτητας τουλάχιστον 8 Gbps Full duplex για σύνδεση σε άλλο switch βάση του προτύπου ΙΕΕΕ 802.3ad. Αυτό να μπορεί να επιτυγχάνεται με οποιεσδήποτε θύρες του μεταγωγέα και οποιεσδήποτε θύρες εντός της στοίβας όχι απαραίτητα ευρισκόμενες στον ίδιο μεταγωγέα. NAI ΝΑΙ Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 96 Υποστήριξη της παραπάνω δυνατότητας σε τουλάχιστον είκοσι τέσσερις (24) ομάδες για όλο το switch. Nα μπορεί δηλαδή το switch να υποστηρίζει είκοσι τέσσερις ομάδες (δύο θύρες η κάθε ομάδα) για δημιουργία είκοσι τεσσάρων ομάδων λογικών συνδέσεων, 4 Gbps full duplex έκαστη. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 96

-- 24 of 108 --

Υποστήριξη Link Aggregation Control Protocol (LACP) βάση του προτύπου 802.3ad για δυναμική δημιουργία λογικών συνδέσεων (Fast Pipes). NAI ΝΑΙ Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 118 Υποστήριξη προτύπου ΙΕΕΕ 802.3af για παροχή τροφοδοσίας 15.4 W σε τουλάχιστον είκοσι τέσσερις (24) από τις σαράντα οκτώ 10/100/1000 θύρες ταυτόχρονα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 5 Μέγιστη παροχή τροφοδοσίας μέσα από μια θύρα >= 30W 30W Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 Αριθμός υποστηριζόμενων VLANs >= 1000 1023 VLANs Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 Αριθμός υποστηριζόμενων VLAN IDs >= 4000 4096 VLAN IDs Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 Υποστήριξη δυναμικής δημιουργίας VLANs και διάρθρωσης trunks. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Υποστήριξη IEEE 802.1Q πρωτοκόλλου για VLAN Trunking σε όλες τις θύρες. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1d spanningtree πρωτοκόλλου NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Yποστήριξη ΙΕΕΕ 802.s ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 170 Υποστήριξη Local Proxy ARP NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 Υποστήριξη δημιουργίας εφεδρικών συνδέσεων χωρίς την χρήση του Spanning Tree πρωτοκόλλου. Η κίνηση να μπορεί να κατανέμετε μεταξύ των εφεδρικών συνδέσεων και σε περίπτωση αστοχίας μιας εξ αυτών ο χρόνος σύγκλισης να είναι μικρότερος από 100ms ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 15 Να υποστηρίζεται έλεγχος σε broadcast και multicast storm ανά θύρα, ώστε προβληματικοί υπολογιστές να μην μπορούν να επηρεάσουν τη λειτουργία του δικτύου. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 Υποστήριξη IGMP v3 snooping για την IPv4 multicast κίνηση και IPv6 MLD snooping για IPv6 multicast κίνηση. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 , 26

-- 25 of 108 --

Υποστήριξη IGMP filtering. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1ad (LLDP) και LLDP-MED NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 55 Υποστήριξη IEEE 802.3az EEE (Energy Efficient Ethernet) για εξοικονόμηση ενέργειας NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Υποστήριξη προγραμματιζομένου hybernation mode για όλο το switch, για εξοικονόμηση ενέργειας σε περιόδους αδράνειας (π.χ. βραδυνές ώρες, Σαββατοκύριακα) ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Υποστήριξη στατικής δρομολόγησης και δρομολόγησης μεταξύ VLANs χωρίς την ανάγκη εξωτερικού δρομολογητή NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 15 Υποστήριξη προσθήκης και διαμόρφωσης VLAN χωρίς επανεκκίνηση του μεταγωγέα NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Switch VLAN Configuration Guide Σελίδα 13 Υποστήριξη Jumbo (τουλάχιστον 9000 bytes) σε όλες τις Gigabit Ethernet θύρες NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 Quality of Service: Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1p και DSCP για κατηγοριοποίηση προτεραιοτήτων σε mission- critical εφαρμογές δεδομένων, φωνής και video. Υποστήριξη κατηγοριοποίησης των πακέτων με βάση IP/MAC διεύθυνση αποστολέα και παραλήπτη και TCP/UDP πόρτα πηγής και προορισμού ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη τουλάχιστον τεσσάρων queues ανά πόρτα εξερχόμενης κίνησης ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη δημιουργίας κανόνων επίβλεψης (policers) με στόχο τον περιορισμό της εισερχόμενης κίνησης (rate limiting), βάση IP/MAC διεύθυνση αποστολέα και παραλήπτη και TCP/UDP πόρτα πηγής και προορισμού. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 14

-- 26 of 108 --

Υποστήριξη Weighted Tail Drop για αποφυγή συμφόρησης στις ουρές εισερχόμενης και εξερχόμενης κίνησης ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη Shaped Round Robin (SRR) προγραμματισμό της κίνησης στις διαθέσιμες ουρές προτεραιοτήτων. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη Strict Priority queuing NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Διαχείριση: SNMP v1, v2C, v3 NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 RFC 1213 (MIB-II) και SNMPv2 ΜΙΒ ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Cisco SUPPORTED MIBS Σελίδα 3, 4 Υποστήριξη αυτόματου προγραμματισμού μέσω DHCP ή ΒΟΟΤ server. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 Υποστήριξη τουλάχιστον 4 ομάδων ενσωματωμένου RMON (history, statistics, alarm & events) ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Υποστήριξη Switched Port Analyzer (SPAN) θύρας, η οποία να επιτρέπει παρακολούθηση κίνησης μίας μεμονωμένης θύρας, συνόλου θυρών, ενός VLAN ή ολόκληρου του switch από έναν network analyzer ή RMON probe NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Υποστήριξη Remote SPAN (RSPAN) ώστε αν είναι δυνατή η παρακολούθηση κίνησης των θυρών ενός δικτύου σε επίπεδο 2, από μια οποιαδήποτε θύρα του ίδιου δικτύου ακόμη κι αν η θύρα αυτή βρίσκεται σε άλλο μεταγωγέα. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Υποστήριξη αυτόματης διαμόρφωσης των θυρών ανάλογα με τον τύπο της συνδεομένης συσκευής (π.χ. host, access point Ip Phone), με εφαρμογή προκαθορισμένων από τον διαχειριστη χαρακτηριστικών (zero touch policy configuration) ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 Υποστήριξη προτύπων RMON Ι & ΙΙ, RMON-MIB και RMON2-MIB ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Υποστήριξη L2 trace route για εύκολο εντοπισμό βλαβών NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17

-- 27 of 108 --

Υποστήριξη Voice VLAN NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Υποστήριξη sampled Netflow NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 11 Υποστήριξη πρωτοκόλλου Telnet ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 7 Υποστήριξη TFTP για μεταφορά αρχείων ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 Υποστήριξη Network Time Protocol (ΝΤP) για ακριβή και συνεπή χρονισμό. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 LEDs πολλαπλών λειτουργιών για ένδειξη κατάστασης τόσο των θυρών όσο και του μεταγωγέα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 24 Υποστήριξη διαχείρισης τοπικά μέσω command line interface. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 3 Διαθεσιμότητα: Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1w, για ταχεία σύγκλιση σε περίπτωση αστοχίας του Spanning Tree πρωτοκόλλου ανεξάρτητα με την παραμετροποίηση των STP timers. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Υποστήριξη αυτόματου εντοπισμού μονόδρομων συνδέσεων, που προκύπτουν από βλάβη στη φυσική σύνδεση. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 51 Υποστήριξη παραμετροποίησης των θυρών, ώστε να μην λαμβάνει χώρα ο υπολογισμός του αλγόριθμου STP κατά τη διασύνδεση υπολογιστών στις θύρες αυτές. ΝΑΙ NAI Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 21 ΝΑΙ Ασφάλεια: Πρόσβαση με χρήση συνθηματικών (passwords) τόσο για τοπική και απομακρυσμένη πρόσβαση . ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 13,27 Υποστήριξη TACACS+ και RADIUS πιστοποίησης των χρηστών για πρόσβαση στο μεταγωγέα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη 802.1x για πιστοποίηση χρηστών. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 Υποστήριξη 802.1x με καθορισμό VLAN, για δυναμικό προσδιορισμό VLAN ανά χρήστη ανεξάρτητα από την θύρα σύνδεσής του. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 268

-- 28 of 108 --

Υποστήριξη πιστοποίησης σε πολλαπλά domains μέσα από την ίδια θύρα ώστε να μπορούν διασυνδεδεμένες σε σειρά συσκευές (π.χ. IP τηλέφωνο και υπολογιστής) να πιστοποιηθούν και να ενταχθούν στο ενδεδειγμένο VLAN μέσα από την ίδια θύρα ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη πιστοποίησης μέσω MAC address για συσκευές που δεν υποστηρίζουν 802.1x ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 13 Υποστήριξη Web authentication για χρήστες που δεν υποστηρίζουν 802.1x, ώστε να μπορούν να χρησιμοποιήσουν SSL Μέσω browser για την πιστοποίηση τους ΝΑΙ Ναι Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 13,269 Υποστήριξη ασφάλειας πολλαπλών επιπέδων σε τοπική πρόσβαση ΝΑΙ NAI Cisco Security Features Overview Σελίδα 1 Υποστήριξη SSHv2 για κρυπτογράφηση της κίνησης κατά τη διαχείριση μέσω Telnet. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 114 Υποστήριξη SNMPv3 για κρυπτογράφηση της SNMP κίνησης. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη πρωτοκόλλου ασφαλείας Kerberos NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη ελέγχου και περιορισμού της κίνησης των πακέτων με δημιουργία και χρήση access lists (ACLs) ανά θύρα βάση MAC και IP διεύθυνσηs πηγής/προορισμού για IPv4 και IPv6 κίνηση, αλλά και πληροφορίας επιπέδου 4 (TCP/UDP port). ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη δημιουργίας ACLs ανά θύρα για κίνηση επιπέδου 2 NAI NAI . Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη εκλογής ρίζας του Spanning Tree πρωτοκόλλου μεταξύ δεδομένων ελεγχόμενων συσκευών. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη λειτουργίας DHCP snooping ώστε να φιλτράρονται τα DHCP μηνύματα που έχουν αμφίβολη προέλευση και να περιορίζονται οι επιθέσεις που έχουν στόχο την βάση των DHCP bindings. NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16

-- 29 of 108 --

Υποστήριξη προστασίας από επιθέσεις IP Spoofing. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 Υποστήριξη προστασίας από επιθέσεις ARP. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 Υποστήριξη ρύθμισης των θυρών ώστε να απομακρύνεται από το switch η MAC address σταθμών που είναι ανενεργοί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Configuring Port- Based Traffic Control Σελίδα 18-20 Δυνατότητα ενημέρωσης των διαχειριστών του δικτύου από τον μεταγωγέα όταν ένας χρήστης συνδέεται ή αποχωρεί από το δίκτυο ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 Υποστήριξη ρύθμισης των θυρών ώστε να επιτρέπουν πρόσβαση μόνο σε συγκεκριμένους σταθμούς εργασίας ανάλογα με την MAC address που έχουν. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 14 ΜΤΒF (ώρες) >= 200,000 276,870 Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 23 Μέγιστη κατανάλωση ισχύος <= 80W 66,6 W Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 29 Προδιαγραφές Ασφαλείας: UL 60950, EN 60950, CE marking, IEC 60950 ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 30, Cisco CE Compliance Προδιαγραφές ηλεκτρομαγνητικών εκπομπών: 47 CFR Part 15 Class A, CE Mark NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 30, Cisco CE Compliance EN 55024 (CISPR24), EN 55022 Class A (CISPR 22) NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 30 Εγκατάσταση δικτυακού εξοπλισμού Τα switch θα πρέπει να παραμετροποιηθούν με το ίδιο configuration (port settings, VLAN, trunk) που έχουν τα switch τα οποία θα αντικατασταθούν. Θα προηγηθεί συνεννόηση με το Τμήμα Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών του Δήμου Χανίων NAI Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς

-- 30 of 108 --

-- 31 of 108 --

-- 32 of 108 --

Χανιά : 27-07-2018 Αριθμός διακήρυξης : 25188/31-05-2018 Α.Δ.Α.Μ. : 18PROC003185177 2018-05-31 Αριθμός συστήματος : 58956,2 ΠΡΑΚΤΙΚΟ Ελέγχου Δικαιολογητικών - Τεχνικών Προσφορών του Ηλεκτρονικού Δημόσιου Ανοικτού Διαγωνισμού για την «Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και Δικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του Δήμου Χανίων» Στα Χανιά, στα γραφεία του Δήμου Χανίων, οδός Κυδωνίας 29, Τ.Κ. 73135 στις 27-07- 2018 ημέρα Παρασκευή και ώρα 09:30 συνεδρίασε η Επιτροπή Διενέργειας – Αξιολόγησης των Διαγωνισμών Προμηθειών και Υπηρεσιών για το έτος 2018, η οποία ορίστηκε με την 372/2018 απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Χανίων, αποτελούμενη από τους υπαλλήλους του Δήμου: α. Μανίτης Μάριος (ως πρόεδρος-τακτικό μέλος) β. Ποταμιτάκης Γεώργιος (ως τακτικό μέλος) γ. Σακελαρίου Χριστίνα (ως τακτικό μέλος) προκειμένου να ελέγξει τα δικαιολογητικά – τεχνικές προσφορές των προσφερόντων στον ηλεκτρονικό (αριθμός συστήματος 58956,2) δημόσιο ανοικτό διαγωνισμό για την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΔΗΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (372/2018 απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής) Ταχ. Δ/νση: Κυδωνίας 29, Χανιά Κρήτης Ταχ. Κώδικας: 73135 Πληροφορίες: Μανίτης Μάριος Τηλέφωνο: 2821341707 Fax: 2821093300 e-mail: mmanitis@chania.gr url: www.chania.gr Χανιά 27/07/2018

-- 33 of 108 --

«Προμήθεια Η/Υ, Περιφερειακών και Δικτυακού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του Δήμου Χανίων» σύμφωνα με τη με αριθμό 25188/31-05-2018 (Α.Δ.Α.Μ.: 18PROC003185177 2018- 05-31) διακήρυξη, μετά την αποσφράγιση (ηλεκτρονική και φακέλων) των προσφορών στις 06-07-2018. Ο έλεγχος θα πραγματοποιηθεί στα δικαιολογητικά – τεχνικές προσφορές των προσφορών που κατατέθηκαν εμπρόθεσμα στη δικτυακή πλατφόρμα του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων και στην υπηρεσία μας (φάκελοι) σύμφωνα με το πρακτικό ηλεκτρονικής αποσφράγισης προσφορών με ημερομηνία 06-07- 2018. Οι υποψήφιοι ανάδοχοι που υπέβαλαν προσφορά στο δικτυακό τόπο της προκήρυξης μέσω της διαδικτυακής πύλης του Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ. και έστειλαν εμπρόθεσμα φάκελο σε εφαρμογή της παραγράφου 2.4.2.5. της διακήρυξης, φαίνονται στον παρακάτω πίνακα: Α/Α ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ 1. SPECTRATECH ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ 100395 2. Α ΚΑΤΖΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Γ ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΚΕ 102486 3. ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ 102326 4. ΑΔΕΛΦΟΙ ΔΟΞΙΑΔΗ ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ 100628 Από το γινόμενο έλεγχο στη διαδικτυακή πύλη του Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ., καθώς και τον έλεγχο των προσκομισθέντων δικαιολογητικών συμμετοχής, εγγράφων – στοιχείων και εγγυητικών επιστολών προέκυψε ότι: α. ο προσφέρων με αύξοντα αριθμό προσφοράς 1. SPECTRATECH ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, κατέθεσε προσφορά για το τμήμα 1 «Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές» και το τμήμα 2 «Περιφερειακά» και διαπιστώθηκαν τα παρακάτω, όπως φαίνονται στους πίνακες: Τμήμα 1: Τμήμα 1.01: Περιγραφή ΑΠΑΙΤΗΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Ηλεκτρονικός Υπολογιστής με λειτουργικό σύστημα και οθόνη Κατασκευαστής DELL ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Μοντέλο Να αναφερθεί (κωδικός προϊόντος) PC Optiplex 3050 MFF ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ

-- 34 of 108 --

Ποιότητα Κατασκευής / ISO Κατασκευαστή ISO 9001:2008 ISO 14001:2004 ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ για το ISO 9001:2008 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ για το ISO 14001:2004 Οικογένεια Επεξεργαστής της οικογένειας Intel Core i3 ή ισοδύναμο ΝΑΙ NAI υπερκαλύπτουμε Intel Core i5 processor Kabylake Label 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Πυρήνες >= 2 ΝΑΙ NAI υπερκαλύπτουμε 4 πυρήνες 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Συχνότητα >=4.00 GHz ΝΑΙ NAI υπερκαλύπτουμε 4 πυρήνες 3.30GHz αντι 2 πυρήνες 4GHz 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Επεξεργαστής (CPU) Απόδοση >= 6.300 σύμφωνα με τις μετρήσεις απόδοσης του εργαλείου passmark ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Χωρητικότητα >=8 GBs ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Μέγιστη υποστηριζόμενη μνήμη >= 64GB ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ Συχνότητα >= 2400 ΜΗz ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Τύπος DDR4 SDRAM ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Μνήμη Αριθμός ελεύθερων DIMM slots >= 2 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Χωρητικότητα >= 256GB ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Πρωτόκολλο επικοινωνίας PCIe NVME M.2 solid state drives ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Ταχύτητα Διαβάσματος >=2600 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Σκληρός Δίσκος Ταχύτητα Εγγραφής >=1000 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Τύπος DVD RW+/- ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ Οπτική Μονάδα Ταχύτητα >= 8x ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ Chipset Nα αναφερθεί ΝΑΙ NAI intel B250 Chipset 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Υποστήριξη ανάλυσης οθόνης >= 1920 x 1080 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Μνήμη >=1GB διαμοιρασμένη ή πλέον της κύριας μνήμης ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Τύπος Ενσωματωμένη στη μητρική κάρτα ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ VGA ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Displayport ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Κάρτα γραφικών Θύρες Επικοινωνίας HDMI ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Μοντέλο: Να αναφερθεί ΝΑΙ Realtek ALC3234 High Definition Audio Codec 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Χαρακτηριστικά Υποστήριξη ήχου υψηλής ποιότητας ΝΑΙ NAI με εσωτερικό ενισχυτή ηχείων 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Κάρτα ήχου Τύπος: Ενσωματωμένο στη μητρική κάρτα ή ξεχωριστή κάρτα ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Τύπος Ενσωματωμένη στη μητρική ή ξεχωριστή κάρτα ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Ταχύτητα Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Κάρτα δικτύου Αριθμός Θυρών 1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ PCIe x16 >=2 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ PCIe x1 >=1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ M.2 PCIe x1 >=1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Eσωτερικά Slots Επέκτασης M.2 PCIe x4 >=1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ USB 2.0 (μπροστά/πίσω) >= 2/2 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ /ΝΑΙ Θύρες USB 3.1 (μπροστά/πίσω) >= 2/4 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ/ΟΧΙ

-- 35 of 108 --

USB Type C (μπροστά) >= 1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ RJ-45 >= 1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Universal Audio Jack (μπροστά) >= 1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Line-out (πίσω) >= 1 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ VGA ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Display Port >= 2 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Πλάτος ≤ 180 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Ύψος ≤ 350 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Διαστάσεις Βάθος ≤ 280 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Βάρος <=8 kgr ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Πληκτρολόγιο Ελληνικό, 102 πλήκτρων, με σύνδεση USB ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Ποντίκι Οπτικό, με σύνδεση USB, ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Ισχύς Τροφοδοτικού <= 250 W ΝΑΙ NAI 240W 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Τροφοδοσία Εξοικονόμηση ρεύματος Active PFC ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΟΧΙ CE NAI ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Energy Star NAI ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας EPEAT Gold NAI ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Πιστοποιημένη Υποστήριξη Λειτουργικών Συστημάτων Πλήρη υποστήριξη των λειτουργικών συστημάτων MS Windows 10 ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Εγκατεστημένο Λειτουργικό Λειτουργικό Σύστημα Windows Επαγγελματικής έκδοσης 64bit, Γλώσσας Ελληνικής, να συνοδεύεται από την επίσημη άδεια χρήσης του λειτουργικού Πρώτη δημοσίευση (release date) το πολύ 2 τελευταίων ετών ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Οδηγοί – Λογισμικό διαχείρισης Οδηγοί και λογισμικό διαχείρισης του παραπάνω υλικού για το υποστηριζόμενο λειτουργικό σύστημα σε ηλεκτρονική μορφή ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Δυνατότητα κλειδώματος τύπου Kensington ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρία ΝΑΙ NAI για 5 έτη 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό, με αποστολή πιστοποιημένου μηχανικού από την κατασκευάστρια εταιρία, στο χώρο του Δήμου Χανίων ΝΑΙ NAI υπερκαλύπτουμε : Αποστολή πιστοποιημένου μηχανικού στο χώρο του Δήμου Χανίων για έλεγχο της συσκευής και παραλαβή για παράδοση στο service της κατασκευάστριας εταιρείας επιπλέον ,πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. ΝΑΙ NAI 1.0.1a dell pc tech specs ΝΑΙ Κατασκευαστής LG ELECTRONICS ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Μοντέλο 23MB35PM-B ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Ποιότητα Κατασκευής / ISO Κατασκευαστή ISO 9001:2008 ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Τύπος Ευρεία επίπεδη οθόνη, LED, IPS μ οπισθοφωτισμό, FHD ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Τεχνικά Χαρακτηριστικά Μέγεθος Οθόνης >= 23 inches ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI

-- 36 of 108 --

Τμήμα 1.02: Φωτεινότητα >= 250 cd/m² ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Λόγος Αντίθεσης >=1.000:1 στατική, ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI (Native Contrast Ratio) >=5.000.000:1 δυναμική ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Απόσταση Pixels (Pixel Pitch) <=0.265 mm ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Γωνία Θέασης (Κατακόρυφη/Οριζόντια) 178/178 μοίρες ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Aspect Ratio 16: 9 ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Χρόνος Απόκρισης (Response Time) <= 5 ms ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Interface Αναλογικό ή/και ψηφιακό ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη Ανάλυση λειτουργίας (Natural Resolution) Τουλάχιστον 1.920 x 1.080 ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Αριθμός Χρωμάτων Τουλάχιστον 16.7εκατομμύρια χρώματα ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI VGA ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Displayport ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΟΧΙ Video Input HDMI ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Ρυθμίσεις (Adjustments) Κλίση, Περιστροφή,Κατακόρυφη περιστροφή,Ύψος ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Θύρες και υποδοχές >= 3 θύρες USB 3.0 ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΟΧΙ Ηχεία NAI ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Βάρος <= 8Kgr ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Μονάδα τροφοδοσίας Ενσωματωμένη ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Κατανάλωση Ενέργειας (τυπική) <= 20 Watt ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΟΧΙ Τροφοδοσία Κατανάλωση Ενέργειας (μέγιστη) <= 40 Watt ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Δυνατότητα κλειδώματος τύπου Kensington ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας Energy Star NAI ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Συμβατότητα με τον κανονισμό ελέγχου επικίνδυνων ουσιών RoHS ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΝΑΙ EPEAT Gold ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Καλώδια Να περιλαμβάνονται τα απαραίτητα καλώδια σύνδεσης σε τροφοδοσία, καλώδιο σύνδεσης με υπολογιστή τύπου VGA, Displayport. ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη ΟΧΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό ΝΑΙ NAI- Διατίθενται πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. 1.0.1β οθονη ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. ΝΑΙ NAI 1.0.1β οθονη NAI Φορητός Ηλεκτρονικός Υπολογιστής Κατασκευαστής Να αναφερθεί HP ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Μοντέλο Να αναφερθεί (κωδικός προϊόντος) Pro Book 440 G5 ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Οικογένεια Επεξεργαστής της οικογένειας Intel i5 ή ισοδύναμο ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Πυρήνες >= 4 ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Συχνότητα >=3.40 GHz ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Επεξεργαστής (CPU) Απόδοση >= 7.600 σύμφωνα με τις μετρήσεις απόδοσης του εργαλείου passmark ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Μνήμη Χωρητικότητα >=8 GBs ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ

-- 37 of 108 --

Μέγιστη υποστηριζόμενη μνήμη >= 32GBs ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Συχνότητα >= 2400 ΜΗz ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Τύπος DDR4 ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Χωρητικότητα >= 256GB ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Συνδεσιμότητα M.2 PCIe NVMe ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Ταχύτητα Διαβάσματος >= 1700 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Σκληρός Δίσκος Ταχύτητα Εγγραφής >= 600 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Κάρτα Γραφικών Μνήμη >= 1 GB πλέον της κύριας μνήμης ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Ταχύτητα LAN Ethernet 10/100/1000 LAN ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Ασύρματο 802.11a/b/g/n/ac ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Δικτύωση Bluetooth 4.2 ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ HDMI >= 1700 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ VGA >= 1700 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ USB 3.1 >= 2 ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΟΧΙ USB 3.1 Type-C >= 1700 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ RJ-45 >= 1700 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Εξωτερικές θύρες Headset port >= 1700 MB/s ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Τύπος οθόνης FHD, Anti-Glare (AG) ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Ανάλυση >= 1920 x 1080 ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Μέγεθος >= 14 inch ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Contrast Ratio >= 600:1 ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Οθόνη Brightness >= 220 nit ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Web Camera 720 HD ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Υποδοχές Media Card SD, SDHC, SDXC ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Πληκτρολόγιο πλήρους μεγέθους τύπου island με ανθεκτικότητα στο νερό και αριθμητικό πληκτρολόγιο ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Εγκατεστημένο Λειτουργικό Σύστημα Λειτουργικό Σύστημα Windows Επαγγελματικής έκδοσης ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Περιλαμβάνεται Θήκη μεταφοράς ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Τύπος μπαταρίας Ιόντων λιθίου 3 στοιχείων, 48 WHr Ιόντων λιθίου 3 στοιχείων, 48 WHr ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Βάρος <= 1,8 kg ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Διαστάσεις (Π x Β x Υ) <= 35 x <= 25 x <= 2,1 cm ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ FCC, CE ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Energy Star ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ EPEAT Gold ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας Συμβατότητα με τον κανονισμό ελέγχου επικίνδυνων ουσιών RoHS ή άλλο ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρία ΝΑΙ NAI 1.0.2 laptop ΟΧΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό, με αποστολή πιστοποιημένου μηχανικού από την κατασκευάστρια εταιρία, στο χώρο του Δήμου Χανίων ΝΑΙ NAI Service Type: Onsite repair Διάρκεια: 5 years Χρόνος απόκρισης: Next business day response Παράθυρο κάλυψης: Standard workdays - 9 hours Τόπος υπηρεσίας: Onsite Μέθοδος υπηρεσίας: Onsite repair Κάλυψη εγγύησης: In warranty Τύπος Care Pack: Electronic Επιπλέον :πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. 1.0.2 laptop ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. ΝΑΙ ΝΑΙ 1.0.2 laptop ΝΑΙ

-- 38 of 108 --

Τμήμα 2: Τμήμα 2.01: Περιγραφή Απαίτηση Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Εκτυπωτής A4 μονόχρωμος Laser To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή ανορά ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Ταχύτητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης A4 > 42 σελ/λεπτό ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Εκτύπωση πρώτης ασπρόμαυρης σελίδας (A4, σε κατάσταση ετοιμότητας) < 7 δευτερόλεπτα ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Ποιότητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης (βέλτιστη) > 1.200 x 1.200 dpi. ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Τεχνολογία εκτύπωσης Μονόχρωμη Laser ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Δυνατότητα Οικονομικής εκτύπωσης ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Κύκλος λειτουργίας > 150.000 σελίδες ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Συνιστώμενος μηνιαίος όγκος χαρτιού > 5.000 σελίδες ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Μνήμη > 256 MB ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Ταχύτητα επεξεργαστή >800 MHz ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Βασικές γλώσσες εκτυπωτή PCL 5e / 6, Postscript level 3 ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Διαχείριση χαρτιού τυπική/εξόδου (Δίσκος εξόδου > 250 φύλλων ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Tray εισόδου Α. (Δεκτών και ανακλεινώμενο) >100 φύλλων ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Tray εισόδου Β. > 550 φύλλων ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Δυνατότητα αυτόματης εκτύπωσης δύο όψεων ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Πίνακας ελέγχου Τουλάχιστον οθόνη 4 γραμμών με πληκτρολόγιο ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Δυνατότητα τοποθέτησης επιπλέων tray ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Υποστηριζόμενα μεγέθη μέσων A4, A5, A6, B5 ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Χαρτί απλό, φάκελοι, ετικέτες, χαρτόνι, διαφάνειες ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Τυπική συνδεσιμότητα Τουλάχιστον 1 θύρα USB 2.0 Hi-Speed, 1 διακομιστής εκτύπωσης ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Συμβατά λειτουργικά συστήματα Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7, Server 2003, Server 2008, ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Συμβατά Δικτυακά συστήματα συμβατότητα με Apple (Mac OS 10.2.4 ή νεότερη έκδοση), SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, TFTP, Port 9100, LPD, IPP, Secure-IPP, IPsec/τείχος προστασίας. DHCP, ICMP. IPv4: Auto- IP, Telnet, IGMP, BOOTP/DHCP, WINS, IP Direct Mode, WS Print. ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Κατανάλωση ισχύος (λειτουργία) < 750 Watt ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Κατανάλωση ισχύος (κατάσταση αναμονής) < 15 Watt ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Με προδιαγραφές ENERGY STAR® Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Χωρητικότητα Toner (Βάση ISO/IEC 19752) > 15000 σελίδες ΝΑΙ NAI 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη εγγύηση ΝΑΙ ΝΑΙ 2.0.1 laser mono ΝΑΙ

-- 39 of 108 --

Τμήμα 2.02: στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία F2A69A Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό ΝΑΙ NAI Service Type: Onsite repair Επιλογές καταλληλότητας: Defective media retention Διάρκεια: 4 years Χρόνος απόκρισης: Next business day response Παράθυρο κάλυψης: Standard workdays - 9 hours Τόπος υπηρεσίας: Onsite Μέθοδος υπηρεσίας: Onsite repair Κάλυψη εγγύησης: In warranty επιπλέον ,πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. 2.0.1 laser mono F2A69A ΝΑΙ Σαρωτής πολλαπλών σελίδων – Doc Scan To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή ανορά ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Τύπος Scanner Τροφοδότηση μεμονωμένων φύλλων (Sheet Feed) ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Μορφές σάρωσης Έγχρωμη, Ασπρόμαυρη, Γκρι ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Ταχύτητα Σάρωσης Ασπρόμαυρη, έγχρωμη στα 300dpi (Σελίδες ανά λεπτό) > 30 ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Σάρωση και των δύο όψεων με ένα πέρασμα. ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Μέγιστη ανάλυση σάρωσης (dpi) > 600 ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Βάθος χρώματος (Bit) > 24 ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Συνιστώμενη ημερήσια χρήση (σελίδες) > 4000 ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Τροφοδότης εγγράφων (σελίδες) > 50 ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Μεγέθη εγγράφων {Α4, Α5, Α6, Α8 } ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΟΧΙ Ελάχιστο μέγεθος σάρωσης (ADF) <=51 x 74 mm ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Βάρος εγγράφου (γρ/μ2) <=45, >=200 ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Πίνακας ελέγχου Οθόνη LCD ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Εξοδοι σάρωσης {Σε αρχείο, σε εκτυπωτή} ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΟΧΙ Παραμετροποιήσεις σάρωσης με αυτόματη αναγνώριση {διαγραφή κενής σελίδας, προσανατολισμού, αποκοπής, barcode, συγχώνευση εγγράφων, διαχωρισμός εγγράφων} ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Μορφές αποθήκευσης PDF (δυνατότητα αναζήτησης, PDF/A, κρυπτογραφημένο), TIFF (μίας σελίδας, πολλών σελίδων, JPEG), DOC, PNG ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Χαρτί (απλό, inkjet), φάκελοι, ετικέτες, κάρτες (επαγγελματικές, ασφάλισης, ανάγλυφες, ταυτότητες, πιστωτικές) ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Συνδεσιμότητα USB 2.0 ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα Windows 10, Windows 8/8.1, Windows 7, Windows Vista ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Energy Star ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΟΧΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό ΝΑΙ NAI - επιπλέον ,πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail 2.0.2 scanner ΝΑΙ

-- 40 of 108 --

Τμήμα 2.03: .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. ΝΑΙ NAI 2.0.2 scanner ΝΑΙ Εκτυπωτής μεγάλου μεγέθους - Plotter To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Τεχνολογία εκτύπωσης Thermal Inkjet ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Μέγεθος μοντέλου >= 1118 mm ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Χρόνος εκτύπωσης, γραμμικό σχέδιο >=30 sec/page ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Ταχύτητα εκτύπωσης, γραμμικό σχέδιο >=110 A1 prints per hour ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Ποιότητα εκτύπωσης >= 2400 x 1200 ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Bond and coated paper (bond, coated, heavyweight coated, super ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Βασικά μεγέθη μέσων Α4, Α3, Α2, Α1, Α0 ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Εξωτερική διάμετρος ρολού 135 mm ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Συνδεσιμότητα Τουλάχιστον Gigabit Ethernet (1000Base- T) ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Γλώσσες εκτύπωσης HP-GL/2, TIFF, JPEG, CALS G4 ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Automatic cutter ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Δυνατότητα φορητής εκτύπωσης ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Δυνατότητα ePrint ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ ENERGY STAR ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ RoHS (EU) ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας EPEAT Bronze ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Εννύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό ΝΑΙ ΝΑΙ – Service Type: Onsite repair Επιλογές καταλληλότητας: Defective media retention Διάρκεια: 5 years Χρόνος απόκρισης: Next business day response Παράθυρο κάλυψης: Standard workdays - 9 hours Τόπος υπηρεσίας: Onsite Μέθοδος υπηρεσίας: Onsite repair Κάλυψη εγγύησης: In warranty επιπλέον ,πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. 2.0.3 plotter ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. ΝΑΙ NAI 2.0.3 plotter ΝΑΙ

-- 41 of 108 --

Τμήμα 2.04: Το προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Λειτουργίες Γενικά Εκτύπωση, αντιγραφή, σάρωση, φαξ ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Κύκλος λειτουργίας >= 80.000 σελίδες ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Συνιστώμενος μηνιαίος όγκος χαρτιού >= 4.000 ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Τεχνολογία εκτύπωσης Laser ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Εκτύπωση διπλής όψεως Αυτόματη ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Υποστήριξη SureSupply Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Ταχύτητα επεξεργαστή >= 800 MHz ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Μνήμη >= 256 MB ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Συνδεσιμότητα Τουλάχιστον 1 Hi-Speed USB2.0 και 1 δικτύου Gigabit Ethernet ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Οθόνη Οθόνη αφής έγχρωμων γραφικών 7,5 cm (3") ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Χωρητικότητα εισόδου χαρτιού >=300 Φύλλα ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Χωρητικότητα εξόδου χαρτιού >= 150 Φύλλα ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Τεχνολογία εξοικονόμησης ενέργειας NAI ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Χωρητικότητα Toner (Βάση ISO/IEC 19752) πλέον του εργοστασιακού Εκτύπωση > 8000 σελίδες ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Ανάλυση εκτύπωσης >= 600 x 600 dpi ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Ταχύτητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης >=38 σελ./λεπτ ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Εκτύπωση πρώτης σελίδας < 7 δευτερόλεπτα ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Γλώσσες εκτύπωσης PCL 5, PCL 6, Postscript Level 3, PDF ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Σάρωση Τύπος σαρωτή Επίπεδη επιφάνεια, ADF ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Τεχνολογία σάρωσης CIS ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Οπτική ανάλυση σάρωσης >=1.200 x 600 dpi ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Ταχύτητα σάρωσης >=26 σελ.μαύρο και >=19 σελ. έγχρωμο ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Λειτουργίες σαρωτή Σάρωση σε email, σάρωση σε USB, σάρωση σε φάκελο δικτύου, ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Αυτόματος τροφοδότης εγγράφων (ADF) >=50 φύλλων ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Φαξ Ταχύτητα φαξ 33,6 kbps ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Αυτόματη επανάκληση NAI ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Μόνιμο αντίγραφο ασφαλείας στη μνήμη φαξ NAI ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Εκτύπωση αρχείου καταγραφής φαξ NAI ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Αποστολή με χρονοκαθυστέρηση NAI ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό ΝΑΙ NAI- Service Type: Onsite repair Διάρκεια: 4 years Χρόνος απόκρισης: Next business day response Παράθυρο κάλυψης: Standard workdays - 9 hours Τόπος υπηρεσίας: Onsite Μέθοδος υπηρεσίας: Onsite repair Κάλυψη εγγύησης: In warranty επιπλέον ,πολλαπλοί τρόποι 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ

-- 42 of 108 --

επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e- mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. ΝΑΙ NAI 2.0.4 ΣΥΣΚΕΥΕΣ FAX ΝΑΙ Τμήμα 2.05: To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή ανορά ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Τύπος 4Κ Ultra HD Smart ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Γενικά NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Μέγεθος οθόνης >= 43" ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Ανάλυση >= 3840 x 2160 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K NAI Επεξεργαστής εικόνας UHD Up-Scaling ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K NAI Δείκτης ποιότητας εικόνας >= 1300 PQI ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Ευκρίνεια 4Κ Ultra HD ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K NAI Smart NAI ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K NAI Ψηφιακός δέκτης DVB-T2C ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K NAI Αναλογικός δέκτης NAI ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K NAI Μετάδοση Δεδομένων HbbTV 1.5 (CZ,SK,DE,AT,FR,ES,EE)/ HbbTV 1.0(PL,HU,CH,BE,NL,LU,PT,DK,FI)/ MHEG 5(GB,IE) ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ HDMI >= 3 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K NAI Component RGB >= 1 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Composite >= 1 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ CI Slot >= 1 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Optical Out >= 1 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Ethernet RJ-45 >= 1 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ USB >= 2 ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Συνδεσιμότητα Wi-Fi Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Dolby Digital Plus Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ DTS Codec Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Τύπος ηχείου 2CH ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Ηχος Ήχος Bluetooth Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Επεξεργαστής Τετραπύρηνος ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Instant On Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Επιπρόσθετα χαρακτηριστικά Digital Clean View Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ

-- 43 of 108 --

Αυτόματη αναζήτηση καναλιών Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Αυτόματη απενεργοποίηση Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Connect Share (HDD) Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ ConnectShare (USB 2.0) Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Ενσωματωμένο POP Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Προηγμένη λειτουργία εγγραφής βίντεο PVR Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Υποστήριξη USB HID Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Time Shift Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Ultra Clean View Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Δυνατότητα Τοποθέτησης σε Τοίχο Ναι ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον δύο (2) έτη ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον δυο (2) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό ΝΑΙ NAI καλύπτουμε : πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. ΝΑΙ NAI 2.0.5 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 4K ΝΑΙ Τμήμα 2.06: Αριθμός Μονάδων 1 ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Να αναφερθεί το μοντέλο NAI ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Να αναφερθεί ο κατασκευαστής NAI ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Τεχνολογία απεικόνισης DLP by Texas Instruments® ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Φυσική Ανάλυση εικόνας XGA τουλάχιστον 1024 x 768 pixels ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Υποστηριζόμενη ανάλυση VGA (640 X 480) έως UXGA (1600 X 1200) ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Φωτεινότητα ≥ 3.500 ANSI Lumens ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ ≥ 13.000:1 ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Αντίθεση (contrast) Μέγεθος εικόνας 37,5” έως 300” ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΟΧΙ Λόγος βελενεκούς 1,51 ~ 1,97 (65” @ 2 meter) ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Zoom ratio 1,3 :1 ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Επίπεδο θορύβου ≤ 33/30 dBA (Noraml/Economic mode) ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Λόγος εικόνας 4:3 native, υποστήριξη επιπλέον ρυθμίσεων aspect ratio ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Διάρκεια ζωής λάμπας ≥ 3500 ώρες (Economic mode) ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ

-- 44 of 108 --

Είσοδοι / Έξοδοι Computer in (D-sub 15pin) X 2 (shared with Component video), Monitor out (D-sub 15 pin) X 1, Composite Video in (RCA) X 1, SVideo in (Mini DIN 4 pin) X 1, Audio in (Mini Jack) X 1, Audio L/R in (RCA) X 1, Audio out (Mini Jack) X 1, Speaker 10W X 1, HDMI X 1, LAN (RJ45) X 1, USB (Type A) X 1, USB (Type mini B) X 1, RS232 (DB-9 pin) X 1 ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΟΧΙ Computer in (D-sub 15pin) X 1 (shared with Component video), Speaker 2W X 1, USB (Type mini B) ΟΧΙ Συμβατότητα video NTSC, PAL. SECAM ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Συμβατότητα HDTV 480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Κατανάλωση ενέργειας ≤ 353W(Normal), 292W(Eco), 0.5W(Standby) ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Γλώσσες ενδείξεων οθόνης Να υποστηρίζει και Ελληνικά ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Υποστήριξη 3D ΝΑΙ ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Εγγύηση ≥ 2 έτη για τον προβολέα , (12 μήνες για τη λάμπα ή 2000 ώρες ζωής στη λάμπα). ΝΑΙ 3 έτη για τον προβολέα , 1ο έτος collect & return 2o -3o έτος carry in + (36 μήνες για τη λάμπα ή 3000 ώρες ζωής στη λάμπα). 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ Να προσφέρονται επιπλέον Τσάντα μεταφοράς, Τηλεχειριστήριο, Wireless NFC Kit ΝΑΙ NAI 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΟΧΙ Τεχνική Υποστήριξη ΝΑΙ NAI καλύπτουμε πολλαπλοί τρόποι επικοινωνίας , τηλεφωνικώς , μέσω συμπλήρωσης φόρμας και μέσω e-mail .Διαγνωστικός έλεγχος μέσω site , πρόσβαση σε drivers ,βίντεο οδηγούς και εγχειρίδια της κατασκευάστριας εταιρείας. 2.0.6 PROJECTOR mx704_datasheet ΝΑΙ

-- 45 of 108 --

β. ο προσφέρων με αύξοντα αριθμό προσφοράς 2. Α ΚΑΤΖΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Γ ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΚΕ, κατέθεσε προσφορά για το τμήμα 4 «Δικτυακός Εξοπλισμός» και διαπιστώθηκαν τα παρακάτω, όπως φαίνονται στους πίνακες: Τμήμα 4: Α/Α: 4.01_ Σκληρός δίσκος SATA εξυπηρετητών 2 ΤΒ Ποσότητα (ΤΜΧ): 10 Προσφερόμενο Είδος: SEAGATE ENTERPRISE CAPACITY 2.5 ST2000NX0253 2TB SATA Χαρακτηριστικά - Απαιτήσεις Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Χωρητικότητα 2 ΤΒ NAI, 2TB 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Διαστάσεις= 2,5 ίντσες NAI, 2,5" 4.01.Datasheet σελ 1 ΝΑΙ Πρωτόκολλα επικοινωνίας SATA III 6GB, SATA II 3GB,SATA I 1,5 GB NAI 4.01.Datasheet σελ 1,3 ΝΑΙ Στροφές 7200 NAI 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Μέγεθος μνήμης 128 ΜΒ NAI 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Μέγιστη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων >= 130ΜΒ/sec NAI, 136 MB/sec 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Χρόνος Απόκρισης <= 4,3ms ΝΑΙ, 4,16ms 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Μέσος χρόνος μεταξύ βλαβών >=2.000.000 ώρες, ΝΑΙ, 2.000.000 ώρες 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Πιθανότητα μη ανακτήσιμων λαθών >= 10 στην 15 δύναμη ΝΑΙ, 1 sector ανά 10 στην 15 δύναμη 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Επιτρεπτές ώρες λειτουργίας το έτος >=8760 ώρες ΝΑΙ, 8760 ώρες 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Μέγεθος sector 4K ή 512 προσομοίωση ΝΑΙ, 512 προσομοίωση 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Δυνατότητα αναδόμησης συστοιχίας δίσκων ΝΑΙ ΝΑΙ, RAID rebuild 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Κατανάλωση ενέργειας σε στάθμευση <1,3 Watt ΝΑΙ, 1,14 W 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Κατανάλωση ενέργειας κατά την περιστροφή < 4 Watt ΝΑΙ, 3,87 W 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Κατανάλωση ενέργειας κατά την ανάγνωση < 5,5 Watt ΝΑΙ, 5,22 W 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Ανεκτοί Κραδασμοί κατά την λειτουργία >=25 GS NAI, 25 GS 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Ανεκτοί Κραδασμοί κατά την μη λειτουργία >=400 GS NAI, 400 GS 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Εγγύηση >= 5 έτη NAI, 5 ΕΤΗ 4.01.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ

-- 46 of 108 --

Α/Α: 4.02_Σκληρός δίσκος SATA εξυπηρετητών 6ΤΒ Ποσότητα (ΤΜΧ): 8 Προσφερόμενο Είδος: SEAGATE ENTERPRISE CAPACITY 3.5 ST6000NM0125 6TB SATA Χαρακτηριστικά - Απαιτήσεις Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Χωρητικότητα 6 ΤΒ ΝΑΙ, 6ΤΒ 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Διαστάσεις= 3,5 ίντσες ΝΑΙ 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Πρωτόκολλο επικοινωνίας SATA III 6GB ΝΑΙ 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Στροφές 7200 ΝΑΙ 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Μέγεθος μνήμης 128 ΜΒ ΝΑΙ 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Μέγιστη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων >= 220ΜΒ/sec ΝΑΙ, 226 MB/sec 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Μέσος χρόνος μεταξύ βλαβών >=2.000.000 ώρες ΝΑΙ, 2.000.000 ώρες 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Πιθανότητα μη ανακτήσιμων λαθών >= 1 στην 15 δύναμη ΝΑΙ, 1 sector ανά 10 στην 15 δύναμη 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Ανεκτοί κραδασμοί κατά την λειτουργία >=70 GS ΝΑΙ 70 GS 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Εγγύηση >= 5 έτη NAI, 5 ΕΤΗ 4.02.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Α/Α: 4.03_Διανομέας δικτύου (Switch) Ποσότητα (ΤΜΧ): 5 Προσφερόμενο Είδος: D-Link DGS-108/E Χαρακτηριστικά - Απαιτήσεις Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Τύπος: unmanaged ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 1 ΝΑΙ Ταχύτητα : 10/100/1000Mbps Gigibit Ethernet. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 1 ΝΑΙ Αριθμός θυρών >= 8. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 1 ΝΑΙ Energy Efficient Ethernet Support (IEEE 802.3az) = ΝΑΙ. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 1,3 ΝΑΙ Jumbo Frame Support = ΝΑΙ. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ MAC Table Size >= 4K. ΝΑΙ, 8Κ 4.03.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Packet buffer size >= 1ΜΒ. ΝΑΙ, 1ΜΒ (8Χ128ΚΒ) 4.03.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ IEEE 802.1p QoS = ΝΑΙ. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Forwarding modes = Store-and forward. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Bandwidth >= 16Gbps. ΝΑΙ, 16Gbps 4.03.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Κατανάλωση ρεύματος <= 5W. NAI, 4,5W (max) 4.03.Datasheet σελ 4 ΝΑΙ MTBF >= 1.000.000 ώρες. ΝΑΙ, 2.053.751 ώρες 4.03.Datasheet σελ 4 ΝΑΙ FCC Class = B. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 4 ΝΑΙ Χωρίς ανεμιστηράκι ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ

-- 47 of 108 --

Εγγύηση εφ΄όρου ζωής από τον κατασκευαστή. ΝΑΙ 4.03.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Α/Α: 4.04_Συσκευές powerline (kit) Ποσότητα (ΤΜΧ): 1 Προσφερόμενο Είδος: TP-LINK Powerline TLWPA4220T KIT Χαρακτηριστικά - Απαιτήσεις Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Συσκευές τύπου PLC, ΝΑΙ 4.04.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ (1 reception + 2 Extender) ΝΑΙ 4.04.Datasheet σελ 1, 2 ΝΑΙ Οι συσκευές extender να έχουν τουλάχιστον 1 θύρα Ethernet >=10/100 Mbps ΝΑΙ 4.04.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Εμβέλεια μέσω ηλεκτρικού δικτύου >=300 Μέτρα ΝΑΙ, 300 μέτρα 4.04.Datasheet σελ 1, 2 ΝΑΙ Ταχύτητα σύνδεσης μέσω ηλεκτρικού δικτύου >= 500Mbps ΝΑΙ, 500Mbps 4.04.Datasheet σελ 1 ΝΑΙ Κρυπτογράφηση Power line: >=128bit AES ΝΑΙ, 128-bit AES 4.04.Datasheet σελ 1, 2 ΝΑΙ Ασύρματη Ασφάλεια: WEP, WPA/WPA2 ΝΑΙ 4.04.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Δυνατότητα Wi-Fi Clone με ένα κουμπί ΝΑΙ 4.04.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Συμβατά με το πρότυπο HomePlug AV ΝΑΙ 4.04.Datasheet σελ 2 ΝΑΙ Α/Α 4.05 Μεταγωγέας δικτύου – Gigabit switch Προσφερόμενο Είδος: Cisco Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base WS-C2960X-48FPS-L ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός μονάδων 2 ΝΑΙ, 2 ΝΑΙ Μοντέλο – Κατασκευαστής Να αναφερθεί Catalyst 2960-X LAN Base WSC2960X48FPS-L, Cisco 4.05.Datasheet ΝΑΙ Αρχιτεκτονική: Να διαθέτει πλαίσιο κατάλληλο ώστε να εφαρμόζει σε ικρίωμα 19” Να αναφερθεί (κωδικός προϊόντος) ΝΑΙ ΝΑΙ, διαθέτει το κατάλληλο πλαίσιο,ώστε να εφαρμόζει σε ικρίωμα 19" (RCKMNT-1RU- 2KX) Installation guide Rack-Mounting https://www.cisco .com/en/US/docs/ switches/lan/catal yst2960x/hardware/installation/guid e/b_c2960x_hig_c hapter_010.html#I D240 ΝΑΙ

-- 48 of 108 --

Συνολική χωρητικότητα διαύλου μεταγωγής (Switching Bandwidth) >= 184 Gbps ΝΑΙ, 216 Gbps 4.05.Datasheet σελ 18 ΝΑΙ Ταχύτητα προώθησης δεδομένων >= 52 Gbps ΝΑΙ, 108 Gbps 4.05.Datasheet σελ 18 ΝΑΙ Ταχύτητα προώθησης πακέτων >= 100 Mpps ΝΑΙ, 107,1 Mpps 4.05.Datasheet σελ 19 ΝΑΙ Υποστηριζόμενη μνήμη DRAM >= 512 MB ΝΑΙ, 512 ΜΒ 4.05.Datasheet σελ 17 ΝΑΙ Υποστηριζόμενη μνήμη Flash >= 128MB ΝΑΙ, 128 ΜΒ 4.05.Datasheet σελ 17 ΝΑΙ Μέγιστος αριθμός υποστηριζόμενων MAC διευθύνσεων για Bridging και Filtering για όλο το switch >= 16000 ΝΑΙ, 16000 4.05.Datasheet σελ 14 ΝΑΙ Υποστήριξη των ακολούθων πρωτοκόλλων (ενσωματωμένα κατά την παράδοση του εξοπλισμού): Ethernet IEEE 802.3, 10BaseΤ ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Fast Ethernet: IEEE 802.3u, 100BaseTX NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Gigabit Ethernet: IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z 1000Base-X NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη Gigabit Ethernet interfaces τύπου1000Base-SX, 1000Base- LX/LH, 1000Base- ZX NAI ΝΑΙ https://www.cisco.com/c/en/us/td/d ocs/interfaces_modules/transceiver_ modules/compatibility/matrix/GE_T x_Matrix.html#_T oc516579908 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Υποστήριξη θυρών τύπου Coarse Wavelength-Division Multiplexing (CWDM) NAI ΝΑΙ https://www.cisco.com/c/en/us/td/d ocs/interfaces_modules/transceiver_ modules/compatibility/matrix/GE_T x_Matrix.html#_T oc516579908 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Interfaces: Να διαθέτει τουλάχιστον σαράντα οκτώ (48) Switched Ethernet θύρες 10/100/1000, η ταχύτητα λειτουργίας (10, 100 ή 1000 Mbps) των οποίων να επιλέγεται αυτόματα. Οι εν λόγω θύρες να φέρουν Auto- MDIX ικανότητα. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 34, 16 NAI Να διαθέτει τουλάχιστον τέσσερις (4) Gigabit Ethernet θύρες επιπλέον των παραπάνω (όχι διαμοιραζόμενες) για σύνδεση σε άλλο μεταγωγέα (uplinks) τύπου SFP. Οι θύρες να υποστηρίζουν τα πρωτόκολλα τύπου1000Base-SX, 1000Base-LX/LH, 1000Base- ZX, με απλή αλλαγή μετατροπέα SFP. NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 34 ΝΑΙ

-- 49 of 108 --

Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) Ethernet θύρα 10/100 διαφορετική των παραπάνω για out-of-band διαχείριση ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 17 ΝΑΙ Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) θύρα τύπου USB για χρήση εξωτερικού χώρου αποθήκευσης (Flash Storage) ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 17 ΝΑΙ Να διαθέτει ασύγχρονη θύρα (console) τύπου RJ-45 για out- of-band διαχείριση (Configuration & Management) μέσω τερματικού. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 17 ΝΑΙ Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) θύρα τύπου mini-USB για out-of-band διαχείριση (Configuration & Management) ή οποία να υποστηρίζει USB-console πρόσβαση και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναλλακτικά της RJ-45 ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 24 ΝΑΙ Υποστήριξη των ακολούθων δυνατοτήτων (ενσωματωμένες κατά την παράδοση του εξοπλισμού): Υποστήριξη Full Duplex λειτουργίας στις Ethernet, Fast Ethernet και Gigabit Ethernet θύρες (ΙΕΕΕ 802.3x). H λειτουργία σε Half ή Full Duplex να μπορεί να επιλέγεται αυτόματα. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 16 ΝΑΙ Δυνατότητα σύνδεσης σε στοίβα (stacking) τουλάχιστον οκτώ (8) μεταγωγέων σε μια λογική ενότητα ή οποία να είναι ενιαία διαχειρίσιμη, μετά από προσθήκη υλικού ή/και αναβάθμιση λογισμικού. Η λογική αυτή ενότητα να διαθέτει δίαυλο επικοινωνίας εύρους ζώνης τουλάχιστον 80Gbps. ΝΑΙ ΝΑΙ, προσφέρεται το C2960X-STACK Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module και το CAB-STK-E- 0.5M Cisco FlexStack 50cm stacking cable 4.05.Datasheet σελ 8, 16, 24, 35 ΝΑΙ Υποστήριξη συνδυασμού τουλάχιστον οκτώ (8) θυρών Gigabit Ethernet σε μια λογική σύνδεση (Fast Pipe) ταχύτητας τουλάχιστον 8 Gbps Full duplex για σύνδεση σε άλλο switch βάση του προτύπου ΙΕΕΕ 802.3ad. Αυτό να μπορεί να επιτυγχάνεται με οποιεσδήποτε θύρες του μεταγωγέα και οποιεσδήποτε θύρες εντός της στοίβας όχι απαραίτητα ευρισκόμενες στον ίδιο μεταγωγέα. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 9 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ

-- 50 of 108 --

Υποστήριξη της παραπάνω δυνατότητας σε τουλάχιστον είκοσι τέσσερις (24) ομάδες για όλο το switch. Nα μπορεί δηλαδή το switch να υποστηρίζει είκοσι τέσσερις ομάδες (δύο θύρες η κάθε ομάδα) για δημιουργία είκοσι τεσσάρων ομάδων λογικών συνδέσεων, 4 Gbps full duplex έκαστη. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 9 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Υποστήριξη Link Aggregation Control Protocol (LACP) βάση του προτύπου 802.3ad για δυναμική δημιουργία λογικών συνδέσεων (Fast Pipes). NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 16 ΝΑΙ Υποστήριξη προτύπου ΙΕΕΕ 802.3af για παροχή τροφοδοσίας 15.4 W σε τουλάχιστον είκοσι τέσσερις (24) από τις σαράντα οκτώ 10/100/1000 θύρες ταυτόχρονα ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 5 ΝΑΙ Μέγιστη παροχή τροφοδοσίας μέσα από μια θύρα >= 30W ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 5 ΝΑΙ Αριθμός υποστηριζόμενων VLANs >= 1000 ΝΑΙ, 1023 4.05.Datasheet σελ 18 ΝΑΙ Αριθμός υποστηριζόμενων VLAN IDs >= 4000 ΝΑΙ, 4096 4.05.Datasheet σελ 18 ΝΑΙ Υποστήριξη δυναμικής δημιουργίας VLANs και διάρθρωσης trunks. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 16, 17 ΝΑΙ Υποστήριξη IEEE 802.1Q πρωτοκόλλου για VLAN Trunking σε όλες τις θύρες. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1d spanning-tree πρωτοκόλλου NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Yποστήριξη ΙΕΕΕ 802.s ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη Local Proxy ARP NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 26 ΝΑΙ Υποστήριξη δημιουργίας εφεδρικών συνδέσεων χωρίς την χρήση του Spanning Tree πρωτοκόλλου. Η κίνηση να μπορεί να κατανέμετε μεταξύ των εφεδρικών συνδέσεων και σε περίπτωση αστοχίας μιας εξ αυτών ο χρόνος σύγκλισης να είναι μικρότερος από 100ms ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13, 15, 25 ΝΑΙ

-- 51 of 108 --

Να υποστηρίζεται έλεγχος σε broadcast και multicast storm ανά θύρα, ώστε προβληματικοί υπολογιστές να μην μπορούν να επηρεάσουν τη λειτουργία του δικτύου. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 11, 13, 14, 15, 16, 26 ΝΑΙ Υποστήριξη IGMP v3 snooping για την IPv4 multicast κίνηση και IPv6 MLD snooping για IPv6 multicast κίνηση. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13, 14, 15, 16, 25, 26 ΝΑΙ Υποστήριξη IGMP filtering. NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1ad (LLDP) και LLDP-MED NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη IEEE 802.3az EEE (Energy Efficient Ethernet) για εξοικονόμηση ενέργειας NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη προγραμματιζομένου hybernation mode για όλο το switch, για εξοικονόμηση ενέργειας σε περιόδους αδράνειας (π.χ. βραδινές ώρες, Σαββατοκύριακα) ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη στατικής δρομολόγησης και δρομολόγησης μεταξύ VLANs χωρίς την ανάγκη εξωτερικού δρομολογητή ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη προσθήκης και διαμόρφωσης VLAN χωρίς επανεκκίνηση του μεταγωγέα NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη Jumbo Frames (τουλάχιστον 9000 bytes) σε όλες τις Gigabit Ethernet θύρες NAI ΝΑΙ, 9216 bytes 4.05.Datasheet σελ 18 ΝΑΙ Quality of Service: Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1p και DSCP για κατηγοριοποίηση προτεραιοτήτων σε mission-critical εφαρμογές δεδομένων, φωνής και video. Υποστήριξη κατηγοριοποίησης των πακέτων με βάση IP/MAC διεύθυνση αποστολέα και παραλήπτη και TCP/UDP πόρτα πηγής και προορισμού ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13, 25 ΝΑΙ Υποστήριξη τουλάχιστον τεσσάρων queues ανά πόρτα εξερχόμενης κίνησης ΝΑΙ ΝΑΙ, 8 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ

-- 52 of 108 --

Υποστήριξη δημιουργίας κανόνων επίβλεψης (policers) με στόχο τον περιορισμό της εισερχόμενης κίνησης (rate limiting), βάση IP/MAC διεύθυνση αποστολέα και παραλήπτη και TCP/UDP πόρτα πηγής και προορισμού. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Weighted Tail Drop για αποφυγή συμφόρησης στις ουρές εισερχόμενης και εξερχόμενης κίνησης ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Shaped Round Robin (SRR) προγραμματισμό της κίνησης στις διαθέσιμες ουρές προτεραιοτήτων. NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Strict Priority queuing NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Διαχείριση: SNMP v1, v2C, v3 NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ RFC 1213 (MIB-II) και SNMPv2 ΜΙΒ ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη αυτόματου προγραμματισμού μέσω DHCP ή ΒΟΟΤ server. NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη τουλάχιστον 4 ομάδων Ενσωματωμένου RMON (history, statistics, alarm & events) ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη Switched Port Analyzer (SPAN) θύρας, η οποία να επιτρέπει παρακολούθηση κίνησης μίας μεμονωμένης θύρας, συνόλου θυρών, ενός VLAN ή ολόκληρου του switch από έναν network analyzer ή RMON probe NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Υποστήριξη Remote SPAN (RSPAN) ώστε αν είναι δυνατή η παρακολούθηση κίνησης των θυρών ενός δικτύου σε επίπεδο 2, από μια οποιαδήποτε θύρα του ίδιου δικτύου ακόμη κι αν η θύρα αυτή βρίσκεται σε άλλο μεταγωγέα. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 17 ΝΑΙ Υποστήριξη αυτόματης διαμόρφωσης των θυρών ανάλογα με τον τύπο της συνδεόμενης συσκευής (π.χ. host, access point Ip Phone), με εφαρμογή προκαθορισμένων από τον διαχειριστή χαρακτηριστικών (zero touch policy configuration) ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 16 ΝΑΙ Υποστήριξη προτύπων RMON Ι & ΙΙ, RMON-MIB και RMON2-MIB ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη L2 trace route για εύκολο εντοπισμό βλαβών NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 17 ΝΑΙ

-- 53 of 108 --

Υποστήριξη Voice VLAN NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13, 17 ΝΑΙ Υποστήριξη sampled Netflow NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 3, 11, 33 ΝΑΙ Υποστήριξη πρωτοκόλλου Telnet ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 26 ΝΑΙ Υποστήριξη TFTP για μεταφορά αρχείων ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 26 ΝΑΙ Υποστήριξη Network Time Protocol (ΝΤP) για ακριβή και συνεπή χρονισμό. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 26 ΝΑΙ LEDs πολλαπλών λειτουργιών για ένδειξη κατάστασης τόσο των θυρών όσο και του μεταγωγέα ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 24 ΝΑΙ Υποστήριξη διαχείρισης τοπικά μέσω command line interface. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 3 ΝΑΙ Διαθεσιμότητα: Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1w, για ταχεία σύγκλιση σε περίπτωση αστοχίας του Spanning Tree πρωτοκόλλου ανεξάρτητα με την παραμετροποίηση των STP timers. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Υποστήριξη αυτόματου εντοπισμού μονόδρομων συνδέσεων, που προκύπτουν από βλάβη στη φυσική σύνδεση. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 15 ΝΑΙ Υποστήριξη παραμετροποίησης των θυρών, ώστε να μην λαμβάνει χώρα ο υπολογισμός του αλγόριθμου STP κατά τη διασύνδεση υπολογιστών στις θύρες αυτές. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ Ασφάλεια: Πρόσβαση με χρήση συνθηματικών (passwords) τόσο για τοπική και απομακρυσμένη πρόσβαση . ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 12 ΝΑΙ Υποστήριξη TACACS+ και RADIUS πιστοποίησης των χρηστών για πρόσβαση στο μεταγωγέα ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη 802.1x για πιστοποίηση χρηστών. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13, 25 ΝΑΙ Υποστήριξη 802.1x με καθορισμό VLAN, για δυναμικό προσδιορισμό VLAN ανά χρήστη ανεξάρτητα από την θύρα σύνδεσής του. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ

-- 54 of 108 --

Υποστήριξη πιστοποίησης σε πολλαπλά domains μέσα από την ίδια θύρα ώστε να μπορούν διασυνδεδεμένες σε σειρά συσκευές (π.χ. IP τηλέφωνο και υπολογιστής) να πιστοποιηθούν και να ενταχθούν στο ενδεδειγμένο VLAN μέσα από την ίδια θύρα ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη πιστοποίησης μέσω MAC address για συσκευές που δεν υποστηρίζουν 802.1x ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Web authentication για χρήστες που δεν υποστηρίζουν 802.1x, ώστε να μπορούν να χρησιμοποιήσουν SSL Μέσω browser για την πιστοποίηση τους ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Υποστήριξη ασφάλειας πολλαπλών επιπέδων σε τοπική πρόσβαση ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη SSHv2 για κρυπτογράφηση της κίνησης κατά τη διαχείριση μέσω Telnet. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη SNMPv3 για κρυπτογράφηση της SNMP κίνησης. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη πρωτοκόλλου ασφαλείας Kerberos NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη ελέγχου και περιορισμού της κίνησης των πακέτων με δημιουργία και χρήση access lists (ACLs) ανά θύρα βάση MAC και IP διεύθυνσηs πηγής/προορισμού για IPv4 και IPv6 κίνηση, αλλά και πληροφορίας επιπέδου 4 (TCP/UDP port). ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη δημιουργίας ACLs ανά θύρα για κίνηση επιπέδου 2 NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη εκλογής ρίζας του Spanning Tree πρωτοκόλλου μεταξύ δεδομένων ελεγχόμενων συσκευών. NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη λειτουργίας DHCP snooping ώστε να φιλτράρονται τα DHCP μηνύματα που έχουν αμφίβολη προέλευση και να περιορίζονται οι επιθέσεις που έχουν στόχο την βάση των DHCP bindings. NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 16 ΝΑΙ Υποστήριξη προστασίας από επιθέσεις IP Spoofing. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 16 ΝΑΙ Υποστήριξη προστασίας από επιθέσεις ARP. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 12 ΝΑΙ

-- 55 of 108 --

Υποστήριξη ρύθμισης των θυρών ώστε να απομακρύνεται από το switch η MAC address σταθμών που είναι ανενεργοί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13, 25 ΝΑΙ Δυνατότητα ενημέρωσης των διαχειριστών του δικτύου από τον μεταγωγέα όταν ένας χρήστης συνδέεται ή αποχωρεί από το δίκτυο ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 13 ΝΑΙ Υποστήριξη ρύθμισης των θυρών ώστε να επιτρέπουν πρόσβαση μόνο σε συγκεκριμένους σταθμούς εργασίας ανάλογα με την MAC address που έχουν. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 25 ΝΑΙ ΜΤΒF (ώρες) >= 200,000 ΝΑΙ, 232.610 4.05.Datasheet σελ 23 ΝΑΙ Μέγιστη κατανάλωση ισχύος <= 80W ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 29 ΝΑΙ Προδιαγραφές Ασφαλείας: UL 60950, EN 60950, CE marking, IEC 60950 ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 30 ΝΑΙ Προδιαγραφές ηλεκτρομαγνητικών εκπομπών: 47 CFR Part 15 Class A, CE Mark NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 30 ΝΑΙ EN 55024 (CISPR24), EN 55022 Class A (CISPR 22) NAI ΝΑΙ 4.05.Datasheet σελ 30 ΝΑΙ Εγκατάσταση δικτυακού εξοπλισμού Τα switch θα πρέπει να παραμετροποιηθούν με το ίδιο configuration (port settings, VLAN, trunk) που έχουν τα switch τα οποία θα αντικαταστήσουν. Θα προηγηθεί συνεννόηση με το Τμήμα Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών του Δήμου Χανίων. ΝΑΙ ΝΑΙ 4.05 Parts list Part Number Description Qty Επιβεβαίωση Συμμόρφωσης WS-C2960X-48FPS-L Cisco Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base 2 ΝΑΙ CAB-ACE AC Power Cord (Europe), C13, CEE 7, 1.5M 2 ΝΑΙ C2960X-STACK Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module 2 ΝΑΙ CAB-STK-E-0.5M Cisco FlexStack 50cm stacking cable 2 ΝΑΙ

-- 56 of 108 --

Α/Α 4.06 SFP Modules ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΕΜΑΧΙΑ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ Επιβεβαίωση Προδιαγραφών 1000BASE-T SFP transceiver module for Category 5 copper wire -Συμβατά με τα προσφερόμενα switch 2 ΝΑΙ, 2 Χ Cisco GLC- TE= 1000BASE-T SFP transceiver module for Category 5 copper wire 4.06.Datasheet Συμβατότητα με switch https://www.cisco.com/c/en/us/td/d ocs/interfaces-modules/transceiver- modules/compatibility/matrix/GE_Tx _Matrix.html #_Toc516579908 ΝΑΙ 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM - Συμβατά με τα προσφερόμενα switch 2 ΝΑΙ, 2 Χ Cisco GLC- LH-SMD= 1000BASE- LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM 4.06.Datasheet Συμβατότητα με switch https://www.cisco.com/c/en/us/td/d ocs/interfaces_modules/transceiver_ modules/compatibility/matrix/GE_Tx _Matrix.html #_Toc516579908 ΝΑΙ γ. ο προσφέρων με αύξοντα αριθμό προσφοράς 3. ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ, κατέθεσε προσφορά για το τμήμα 1 «Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές», το τμήμα 2 «Περιφερειακά» και το τμήμα 4 «Δικτυακός Εξοπλισμός», και διαπιστώθηκαν τα παρακάτω, όπως φαίνονται στους πίνακες: Τμήμα 1: Ηλεκτρονικοί υπολογιστές Τμήμα 1.01: Ηλεκτρονικός υπολογιστής με λειτουργικό σύστημα και οθόνη

-- 57 of 108 --

Χαρακτηριστικό Ελάχιστες Προδιαγραφές Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 143 143 ΝΑΙ Κατασκευαστής Να αναφερθεί Hewlett Packard ΝΑΙ Μοντέλο Να αναφερθεί (κωδικός προϊόντος) ProDesk 600 G3 - Y3E02AV Hewlett Packard ProDesk 600 G3 Microtower ΝΑΙ Ποιότητα Κατασκευής / ISO Κατασκευαστή ISO 9001:2008 ISO 14001:2004 ISO 9001:2015 ISO 14001:2004 Hewlett Packard ISO Certificate 9001-2015 Hewlett Packard ISO Certificate 14001-2004 ΝΑΙ Οικογένεια Επεξεργαστής της οικογένειας Intel Core i3 ή ισοδύναμο Intel Core i3-7300 7Gen 2400MHz Dual Core CPU HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 14 & Intel Core i3-7300 Processor ΝΑΙ Πυρήνες >= 2 2 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 14 & Intel Core i3-7300 Processor ΝΑΙ Συχνότητα >=4.00 GHz 4.00 GHz HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 14 & Intel Core i3-7300 Processor ΝΑΙ Επεξεργαστής (CPU) Απόδοση >= 6.300 σύμφωνα με τις μετρήσεις απόδοσης του εργαλείου passmark 6,698 Intel Core i3-7300 Processor PassMark Software ΝΑΙ Χωρητικότητα >=8 GBs 8 GB (2x4GB) HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 17 ΝΑΙ Μνήμη Μέγιστη υποστηριζόμενη μνήμη >= 64GB 64GB HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 17 ΝΑΙ

-- 58 of 108 --

Συχνότητα >= 2400 ΜΗz 2400 ΜΗz HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 17 ΝΑΙ Τύπος DDR4 SDRAM DDR4 SDRAM HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 17 ΝΑΙ Αριθμός ελεύθερων DIMM slots >= 2 2 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 17 ΝΑΙ Χωρητικότητα >= 256GB 256GB HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 18, 68 ΝΑΙ Σκληρός Δίσκος Πρωτόκολλο επικοινωνίας PCIe NVME M.2 solid state drives M.2 PCIe NVMe G2 Three Layer Cell Solid State Drive HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 18, 68 ΝΑΙ Ταχύτητα Διαβάσματος >=2600 MB/s 2600 MB/s HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 68 ΝΑΙ Ταχύτητα Εγγραφής >=1000 MB/s 1000 MB/s HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 68 ΝΑΙ Οπτική Μονάδα Τύπος DVD RW+/- DVD RW+/- HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 18, 84 ΝΑΙ Ταχύτητα >= 8x 8x HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 15, 84 ΝΑΙ Chipset Nα αναφερθεί Intel HD Graphics 630 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 19 ΝΑΙ Κάρτα γραφικών Υποστήριξη ανάλυσης οθόνης >= 1920 x 1080 2560 x 1600 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 56 ΝΑΙ

-- 59 of 108 --

Μνήμη >=1GB διαμοιρασμένη ή πλέον της κύριας μνήμης Up to 4 GB HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 55 ΝΑΙ Τύπος Ενσωματωμένη στη μητρική κάρτα NAI HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 19 ΝΑΙ VGA ΝΑΙ VGA HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 22, 55 ΝΑΙ DisplayPort ΝΑΙ DisplayPort 1.2 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 22, 55 ΝΑΙ Θύρες Επικοινωνίας HDMI ΝΑΙ HDMI HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 22, 55 ΝΑΙ Μοντέλο: Να αναφερθεί Conexant CX20632 Audio Codec HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 20, 106 ΝΑΙ Χαρακτηριστικά Υποστήριξη ήχου υψηλής ποιότητας ΝΑΙ HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 20, 106 ΝΑΙ Κάρτα ήχου Τύπος: Ενσωματωμένο στη μητρική κάρτα ή ξεχωριστή κάρτα Ενσωματωμένη στη μητρική κάρτα HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 20, 106 ΝΑΙ Τύπος Ενσωματωμένη στη μητρική ή ξεχωριστή κάρτα Ενσωματωμένη στη μητρική κάρτα Intel I219LM Gigabit Ethernet Controller HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 21, 94 ΝΑΙ Ταχύτητα Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000 10/100/1000 Mb/s HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 94 ΝΑΙ Κάρτα δικτύου Αριθμός Θυρών 1 1 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 22 ΝΑΙ Eσωτερικά Slots Επέκτασης PCIe x16 >=2 2x PCI Express x16 (v3.0) (1x wired as a x4) HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 22 ΝΑΙ

-- 60 of 108 --

PCIe x1 >=1 2x PCI Express x1 (v3.0) HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 21 ΝΑΙ M.2 PCIe x1 >=1 1x M.2 PCIe x1-2230 (for WLAN) HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 21 ΝΑΙ M.2 PCIe x4 >=1 1x M.2 PCIe x4-2280 (for storage) HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 21 ΝΑΙ USB 2.0 (μπροστά/πίσω) >= 2/2 2x USB 2.0 front 2x USB 2.0 rear HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ USB 3.1 (μπροστά/πίσω) >= 2/4 2x USB 3.1 Gen1 front 4x USB 3.1 Gen1 rear HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ USB Type C (μπροστά) >= 1 1x USB Type-C 3.1 Gen1 port front HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ RJ-45 >= 1 1x RJ-45 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ Universal Audio Jack (μπροστά) >= 1 1x Headset front HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ Line-out (πίσω) >= 1 1x Audio-out rear HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ VGA NAI 1x VGA HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ Θύρες Display Port >= 2 2x DisplayPort 1.2 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5, 22 ΝΑΙ

-- 61 of 108 --

Πλάτος ≤ 180 170 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 32 ΝΑΙ Ύψος ≤ 350 338 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 32 ΝΑΙ Διαστάσεις Βάθος ≤ 280 274 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 32 ΝΑΙ Βάρος <=8 kgr 7.14 kg HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 32 ΝΑΙ Πληκτρολόγιο Ελληνικό, 102 πλήκτρων, με σύνδεση USB HP USB Business Slim Keyboard Gr HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 24 ΝΑΙ Ποντίκι Οπτικό, με σύνδεση USB, HP Optical USB Mouse HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 24 NAI Ισχύς Τροφοδοτικού <= 250 W 180W HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 30 ΝΑΙ Τροφοδοσία Εξοικονόμηση ρεύματος Active PFC Active PFC HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 30 ΝΑΙ CE NAI CE HP ProDesk 600 G3 Declaration of Conformity CE ΝΑΙ Energy Star NAI Energy Star HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 45 ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας EPEAT Gold NAI EPEAT Gold HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 45 ΝΑΙ

-- 62 of 108 --

Πιστοποιημένη Υποστήριξη Λειτουργικών Συστημάτων Πλήρη υποστήριξη των λειτουργικών συστημάτων MS Windows 10 Windows 10 Pro 64 Windows 10 Home 64 Windows 10 Home Single Language 641 Windows 7 Professional 64 Windows 7 Professional 32 HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 12 ΝΑΙ Εγκατεστημένο Λειτουργικό Σύστημα Λειτουργικό Σύστημα Windows Επαγγελματικής έκδοσης 64bit, Γλώσσας Ελληνικής, να συνοδεύεται από την επίσημη άδεια χρήσης του λειτουργικού Πρώτη δημοσίευση (release date) το πολύ 2 τελευταίων ετών Windows 10 Professional 64 GR HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 12 ΝΑΙ Οδηγοί – Λογισμικό διαχείρισης Οδηγοί και λογισμικό διαχείρισης του παραπάνω υλικού για το υποστηριζόμενο λειτουργικό σύστημα σε ηλεκτρονική μορφή NAI Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ Δυνατότητα κλειδώματος τύπου Kensington NAI Cable lock slot HP ProDesk 600 G3 Series Business Desktop PCs Σελίδα 5 ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρία U7899AV - HP CarePack For 5 years Next Business Day Onsite Hewlett Packard Hardware Support Onsite Service & U7899AV HP CarePack 5 years Next Business Day Onsite ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό, με αποστολή πιστοποιημένου μηχανικού από την κατασκευάστρια εταιρία, στο χώρο του Δήμου Χανίων U7899AV - HP CarePack For 5 years Next Business Day Onsite με αποστολή πιστοποιημένου μηχανικού από την κατασκευάστρια εταιρία, στο χώρο του Δήμου Χανίων Hewlett Packard Hardware Support Onsite Service & U7899AV HP CarePack 5 years Next Business Day Onsite ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ

-- 63 of 108 --

Οθόνη: Χαρακτηριστικό Ελάχιστες Προδιαγραφές Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 143 143 ΝΑΙ Μοντέλο Να αναφερθεί ο κωδικός προϊόντος Hewlett Packard EliteDisplay E233 - 1FH46AA Hewlett Packard EliteDisplay E233 ΝΑΙ Ποιότητα Κατασκευής / ISO Κατασκευαστή ISO 9001/2008 ISO 9001:2015 ISO 14001:2004 Hewlett Packard ISO Certificate 9001-2015 Hewlett Packard ISO Certificate 14001-2004 ΝΑΙ Τύπος Ευρεία επίπεδη οθόνη, LED, IPS με οπισθοφωτισμό, FHD IPS Micro Edge, LED Backlit, widescreen, Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Μέγεθος Οθόνης >= 23 inches 23-inch Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Φωτεινότητα >= 250 cd/m² 250 cd/m² Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Λόγος Αντίθεσης (Native Contrast Ratio) >=1.000:1 στατική, >=5.000.000:1 δυναμική Contrast Ratio (typical): 1,000:1 Dynamic Contrast Ratio: 5,000,000:1 Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Απόσταση Pixels (Pixel Pitch) <=0.265 mm 0.2652mm Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Γωνία Θέασης (Κατακόρυφη/Οριζόντια) 178/178 μοίρες 178° horizontal/178° vertical Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Aspect Ratio 16: 9 16:9 Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Χρόνος Απόκρισης (Response Time) <= 5 ms 5ms Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ Interface Αναλογικό ή/και ψηφιακό Αναλογικό και ψηφιακό Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Τεχνικά Χαρακτηριστικά Ανάλυση λειτουργίας (Natural Resolution) Τουλάχιστον 1.920 x 1.080 1920 x 1080 @ 60 Hz Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ

-- 64 of 108 --

Αριθμός Χρωμάτων Τουλάχιστον 16.7 εκατομμύρια χρώματα Up to 16.7 million colors with the use of FRC technology Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 3 ΝΑΙ VGA ΝΑΙ 1x VGA Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Displayport ΝΑΙ 1x DisplayPort 1.2 Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Video Input HDMI ΝΑΙ 1x HDMI 1.4 Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Ρυθμίσεις (Adjustments) Κλίση, Περιστροφή, Κατακόρυφη περιστροφή, Ύψος Tilt Range: –5° to + 23° vertical Swivel Range: 45°L to 45°R Display height adjustment: Adjustment Range: 150 mm Pivot Rotation: 90° clockwise and counter-clockwise Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Θύρες και υποδοχές >= 3 θύρες USB 3.0 3x USB 3.0 ports (2 downstream and 1 upstream) Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Ηχεία ΝΑΙ HP S100 Speaker Bar - 2LC49AA Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 5 ΝΑΙ Βάρος <= 8Kgr 3,29 kg Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Μονάδα τροφοδοσίας Ενσωματωμένη Ενσωματωμένη Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Κατανάλωση Ενέργειας (τυπική) <= 20 Watt 19 Watt Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Τροφοδοσία Κατανάλωση Ενέργειας (μέγιστη) <= 40 Watt 36 Watt Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ Δυνατότητα κλειδώματος τύπου Kensington NAI Security Lock-Ready Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 4 ΝΑΙ TCO, CE NAI TCO Certified Edge CE Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 8 ΝΑΙ Energy Star NAI Energy Star Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 5, 8 ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας Συμβατότητα με τον RoHS RoHS Hewlett Packard EliteDisplay E233 ΝΑΙ

-- 65 of 108 --

κανονισμό ελέγχου επικίνδυνων ουσιών Σελίδα 6 ΝΑΙ EPEAT Gold ΝΑΙ EPEAT Gold Hewlett Packard EliteDisplay E233 Σελίδα 5, 8 ΝΑΙ Καλώδια Να περιλαμβάνονται τα απαραίτητα καλώδια σύνδεσης σε τροφοδοσία, καλώδιο σύνδεσης με υπολογιστή τύπου VGA, Displayport. NAI Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία U7935E - HP CarePack For 5 years Next Business Day Onsite Hewlett Packard Hardware Support Onsite Service & U7935E HP CarePack 5 years Next Business Day Onsite ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για πέντε (5) έτη ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ Τμήμα 1.02: Φορητός ηλεκτρονικός υπολογιστής Χαρακτηριστικό Ελάχιστες Προδιαγραφές Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 3 3 ΝΑΙ Κατασκευαστής Να αναφερθεί Hewlett Packard ΝΑΙ Μοντέλο Να αναφερθεί (κωδικός προϊόντος) ProBook 440 G5 - 2RS30EA HP ProBook 440 G5 Notebook PC ΝΑΙ Επεξεργαστής (CPU) Οικογένεια Επεξεργαστής της οικογένειας Intel Core i5 ή ισοδύναμο 8th Generation Intel Core i5-8250U Processor HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 4 & Intel Core i5-8250U Processor ΝΑΙ

-- 66 of 108 --

Πυρήνες >= 4 4 HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 4 & Intel Core i5-8250U Processor ΝΑΙ Συχνότητα >=3.40 GHz 3.40 GHz HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 4 & Intel Core i5-8250U Processor ΝΑΙ Απόδοση >= 7.600 σύμφωνα με τις μετρήσεις απόδοσης του εργαλείου passmark 8.072 Intel Core i5-8250U Processor PassMark Software ΝΑΙ Χωρητικότητα >=8 GBs 8GB HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 7 ΝΑΙ Μέγιστη υποστηριζόμενη μνήμη >= 32GBs 32 GB DDR4-2400 SDRAM HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 7 ΝΑΙ Συχνότητα >= 2400 ΜΗz 2400 ΜΗz HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 7 ΝΑΙ Μνήμη Τύπος DDR4 DDR4 HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 7 ΝΑΙ Χωρητικότητα >= 256GB 256GB HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 6, 18 ΝΑΙ Συνδεσιμότητα M.2 PCIe NVMe M.2 PCIe NVMe Value SSD HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 6, 18 ΝΑΙ Ταχύτητα Διαβάσματος >= 1700 MB/s 1700 MB/s HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 18 ΝΑΙ Σκληρός Δίσκος Ταχύτητα Εγγραφής >= 600 MB/s 600 MB/s HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 18 ΝΑΙ Κάρτα Γραφικών Μνήμη >= 1 GB πλέον της κύριας μνήμης Intel UHD Graphics 620 Up to 4 GB HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 5 ΝΑΙ Δικτύωση Ταχύτητα LAN Ethernet 10/100/1000 LAN Realtek RTL8111HSH Gigabit Ethernet HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 7 ΝΑΙ

-- 67 of 108 --

Ασύρματο 802.11a/b/g/n/ac Intel Dual Band Wireless-AC 8265 802.11a/b/g/n/ac (2x2) WiFi and Bluetooth 4.2 Combo HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 7, 20-21 ΝΑΙ Bluetooth 4.2 Bluetooth 4.2 HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 7, 20-21 ΝΑΙ HDMI >= 1 1x HDMI 1.4b HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 2, 12 ΝΑΙ VGA >= 1 1x VGA HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 2, 12 ΝΑΙ USB 3.1 >= 2 2x USB 3.1 Gen 1 HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 2, 12 ΝΑΙ USB 3.1 Type-C >= 1 1x USB 3.1 Type-C HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 2, 12 ΝΑΙ RJ-45 >= 1 1x RJ-45 HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 2, 12 ΝΑΙ Εξωτερικές θύρες Headset port >= 1 1x headphone/microphone combo jack HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 2, 12 ΝΑΙ Τύπος οθόνης FHD, Anti-Glare (AG) LED backlit FHD UWVA anti-glare flat LED backlit HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 6 ΝΑΙ Ανάλυση >= 1920 x 1080 1920 x 1080 HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 6, 14 ΝΑΙ Μέγεθος >= 14 inch 14 inch HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 6, 14 ΝΑΙ Contrast Ratio >= 600:1 600:1 (typ) - AG HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 6, 14 ΝΑΙ Οθόνη Brightness >= 220 nit 220 nits HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 6, 14 ΝΑΙ Web Camera 720 HD ΝΑΙ 720p HD webcam HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 8 ΝΑΙ Υποδοχές Media Card SD, SDHC, SDXC 1x multi-format digital media reader Supports SD, SDHC, SDXC. HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 1, 12 ΝΑΙ

-- 68 of 108 --

Πληκτρολόγιο πλήρους μεγέθους τύπου island με ανθεκτικότητα στο νερό και αριθμητικό πληκτρολόγιο ΝΑΙ Full-sized island-style, spill resistant HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 3, 8 ΝΑΙ Εγκατεστημένο Λειτουργικό Σύστημα Λειτουργικό Σύστημα Windows Επαγγελματικής έκδοσης 64bit, Γλώσσας Ελληνικής , να συνοδεύεται από την επίσημη άδεια χρήσης του λειτουργικού Πρώτη δημοσίευση (release date) το πολύ 2 τελευταίων ετών Windows 10 Professional 64 GR HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 4 ΝΑΙ Περιλαμβάνεται Θήκη μεταφοράς ΝΑΙ HP Essential Top Load Case - H2W17AA HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 34 ΝΑΙ Τύπος μπαταρίας Ιόντων λιθίου 3 στοιχείων, 48 WHr HP 3-cell, 48 WHr Li-ion battery HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 3, 11 ΝΑΙ Βάρος <= 1,8 kg 1,63 kg HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 11 ΝΑΙ Διαστάσεις (Π x Β x Υ) <= 35 x <= 25 x <= 2,1 cm 33.6 x 23.8 x 2 cm HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 11 ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας FCC, CE NAI FCC Compliance CE Marking Compliance HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 12 & HP ProBook 440 G5 Notebook PC Declaration of Conformity CE ΝΑΙ Energy Star NAI Energy Star HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 12 ΝΑΙ EPEAT Gold NAI EPEAT Gold HP ProBook 440 G5 Notebook PC Σελίδα 12 ΝΑΙ Συμβατότητα με τον κανονισμό ελέγχου επικίνδυνων ουσιών RoHS ή άλλο RoHS HP ProBook 440 G5 Notebook PC Declaration of Conformity CE ΝΑΙ

-- 69 of 108 --

Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρία UL659E - HP CarePack 5 year Next Business Day Onsite Hardware Support UL659E HP CarePack 5 years Next Business Day Onsite ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό, με αποστολή πιστοποιημένου μηχανικού από την κατασκευάστρια εταιρία, στο χώρο του Δήμου Χανίων UL659E - HP CarePack 5 year Next Business Day Onsite Hardware Support με αποστολή πιστοποιημένου μηχανικού από την κατασκευάστρια εταιρία, στο χώρο του Δήμου Χανίων UL659E HP CarePack 5 years Next Business Day Onsite ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ Τμήμα 2: Περιφερειακά Τμήμα 2.01: Εκτυπωτής A4 μονόχρωμος Laser ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 19 19 ΝΑΙ To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ NAI ΝΑΙ Ταχύτητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης A4 ≥ 42 σελ/λεπτό 43 σελ/λεπτό Ασπρόμαυρη (A4) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Εκτύπωση πρώτης ασπρόμαυρης σελίδας (A4, σε κατάσταση ετοιμότητας) ≤ 7 δευτερόλεπτα 5,9 δευτερόλεπτα ασπρόμαυρη (A4, ετοιμότητα) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Ποιότητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης (βέλτιστη) ≥ 1.200 x 1.200 dpi. 1.200 x 1.200 dpi Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ

-- 70 of 108 --

Τεχνολογία εκτύπωσης Μονόχρωμη Laser Μονόχρωμη Laser Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Δυνατότητα Οικονομικής εκτύπωσης ΝΑΙ ΝΑΙ Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Κύκλος λειτουργίας ≥ 150.000 σελίδες 150.000 σελίδες (A4) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Συνιστώμενος μηνιαίος όγκος χαρτιού ≥ 5.000 σελίδες 7.500 σελίδες Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Μνήμη ≥ 256 MB 512 MB Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Ταχύτητα επεξεργαστή ≥800 MHz 1,2 GHz Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Βασικές γλώσσες εκτυπωτή PCL 5e / 6, Postscript level 3 HP PCL 6, HP PCL 5 (πρόγραμμα οδήγησης HP PCL 5 διαθέσιμο μόνο από το Web), προσομοίωση HP Postscript επιπέδου 3, εγγενής εκτύπωση PDF (v1.7) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Διαχείριση χαρτιού τυπική/εξόδου (Δίσκος εξόδου) ≥ 250 φύλλων 250 φύλλα Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Tray εισόδου Α. (Δεκτών και ανακλεινώμενο) ≥100 φύλλων 100 φύλλα Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Tray εισόδου Β. ≥ 550 φύλλων 550 φύλλα Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Δυνατότητα αυτόματης εκτύπωσης δύο όψεων ΝΑΙ Αυτόματη Εκτύπωση διπλής όψεως Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Πίνακας ελέγχου Τουλάχιστον οθόνη 4 γραμμών με πληκτρολόγιο Έγχρωμη οθόνη LCD 4 γραμμών, 19 κουμπιά (ακύρωση, βέλη πάνω και κάτω, επιλογή, επιστροφή, αρχική οθόνη, 12 πλήκτρα και βοήθεια), 3 φωτεινές ενδείξεις LED (προσοχή, ετοιμότητα, λειτουργία) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Δυνατότητα τοποθέτησης επιπλέων tray ΝΑΙ ΝΑΙ Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ

-- 71 of 108 --

Υποστηριζόμενα μεγέθη μέσων A4, A5, A6, B5 A4, A5, A6, B5, 10 x 15 cm, καρτ-ποστάλ (μονή και διπλή JIS), φάκελοι (DL, C5, C6, B5) Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Χαρτί απλό, φάκελοι, ετικέτες, χαρτόνι, διαφάνειες Χαρτί (bond, έγχρωμο, letterhead, απλό, προεκτυπωμένο, διάτρητο, ανακυκλωμένο, σκληρό), φάκελοι, ετικέτες, χαρτόνι, διαφάνειες Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Τυπική συνδεσιμότητα Τουλάχιστον 1 θύρα USB 2.0 Hi-Speed, 1 διακομιστής εκτύπωσης 10/100/1000 Base-TX Ethernet 1x Θύρα Hi-Speed USB 2.0, 1x Fast Ethernet 10Base-T/100Base-Tx, Gigabit Ethernet 1000Base-T Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Συμβατά λειτουργικά συστήματα Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7, Server 2003, Server 2008, Windows Vista. SUSE. , Ubuntu, Mac OS X 10.8 , OS X 10.9, OS X 10.10 Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7, Server 2003, Server 2008, Windows Vista. SUSE 8.x. , Ubuntu, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, OS X 10.9 Mavericks, OS X 10.10 Yosemite, Android Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Συμβατά Δικτυακά συστήματα συμβατότητα με Apple (Mac OS 10.2.4 ή νεότερη έκδοση), SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, TFTP, Port 9100, LPD, IPP, Secure-IPP, IPsec/τείχος προστασίας. DHCP, ICMP. IPv4: Auto-IP, Telnet, IGMP, BOOTP/DHCP, WINS, IP Direct Mode, WS Print. IPv4/IPv6: συμβατότητα με Apple Bonjour (Mac OS 10.2.4 ή νεότερη έκδοση), SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, TFTP, Port 9100, LPD, WS Discovery, IPP, Secure-IPP, IPsec/τείχος προστασίας. IPv6: DHCPv6, MLDv1, ICMPv6. IPv4: Auto-IP, SLP, Telnet, IGMPv2, BOOTP/DHCP, WINS, IP Direct Mode, WS Print. Άλλα: NetWare NDS, Bindery, NDPS, ePrint, Google Cloud Print 2.0 Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Κατανάλωση ισχύος (λειτουργία) ≤ 750 Watt 741,98 watt Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Κατανάλωση ισχύος (κατάσταση αναμονής) ≤ 15 Watt 13,72 watt Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Με προδιαγραφές ENERGY STAR® Ναι Ναι Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A ΝΑΙ Χωρητικότητα Toner (Βάση ΙSO/IEC 19752) ≥ 15000 σελίδες Αυθεντικό δοχείο μαύρου γραφίτη LaserJet HP 87X (18.000 σελίδες) CF287X Κατά προσέγγιση μέση απόδοση με βάση το πρότυπο ISO / IEC 19752 Hewlett Packard 87 LaserJet Toner Cartridges CF287X ΝΑΙ

-- 72 of 108 --

Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία U8PK4E - 4 year Next Business Day Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A & U8PK4E HP 4 year Next Business Day for LaserJet M506 ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (4) έτη Hewlett Packard LaserJet Enterprise M506dn - F2A69A & U8PK4E HP 4 year Next Business Day for LaserJet M506 ΝΑΙ Τμήμα 2.02: Σαρωτής A4 Πολλαπλών σελίδων ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 6 6 ΝΑΙ To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ NAI Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 - L2755A ΝΑΙ Τύπος Scanner Τροφοδότηση μεμονωμένων φύλλων (Sheet Feed) NAI Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Μορφές σάρωσης Έγχρωμη, Ασπρόμαυρη, Γκρι NAI Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Ταχύτητα Σάρωσης Ασπρόμαυρη, έγχρωμη στα 300dpi (Σελίδες ανά λεπτό) ≥ 30 Up to 50 ppm/100 ipm scan speed black-and-white, grayscale, and color Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ

-- 73 of 108 --

Σάρωση και των δύο όψεων με ένα πέρασμα. ΝΑΙ ΝΑΙ Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Μέγιστη ανάλυση σάρωσης (dpi) ≥ 600 600 dpi Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Βάθος χρώματος (Bit) ≥ 24 256/24 bit εξωτερικά/48 bit εσωτερικά Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Συνιστώμενη ημερήσια χρήση (σελίδες) ≥ 4000 6000 σελίδες την ημέρα Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Τροφοδότης (σελίδες) ≥ 50 80 φύλλα Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Μεγέθη εγγράφων {Α4, Α5, Α6, Α8 } Letter, Legal, Executive; A4, A5, A6, A7, A8, B5, B5 (JIS); long page support up to 122 in (309.9 cm) Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Ελάχιστο μέγεθος σάρωσης (ADF) <=51 x 74 mm 5.08 x 5.08 cm Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Βάρος εγγράφου (γρ/μ2) <=45, >=200 40 έως 413 g/m² Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Πίνακας ελέγχου Οθόνη LCD 2-line 16 character per line LCD display, Simplex button, Duplex button, Cancel button, Power button with a LED and Tool button Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Έξοδοι σάρωσης {Σε αρχείο, σε εκτυπωτή} ΝΑΙ Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Παραμετροποιήσεις σάρωσης με αυτόματη αναγνώριση {διαγραφή κενής σελίδας, προσανατολισμού, αποκοπής, barcode, συγχώνευση εγγράφων, διαχωρισμός εγγράφων} ΝΑΙ Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ

-- 74 of 108 --

Μορφές αποθήκευσης PDF (δυνατότητα αναζήτησης, PDF/A, κρυπτογραφημένο), TIFF (μίας σελίδας, πολλών σελίδων, JPEG), DOC, PNG Για κείμενο και εικόνες: ePub 3.0, HTML 4.0, μορφή αρχείου Excel (*.xls, *.xlsx), μορφή αρχείου PowerPoint (*.pptx), Word (*.docx), WordPerfect (*.wpd), PDF με δυνατότητα αναζήτησης, JPEG, PNG, BMP, TIFF, κείμενο (.txt), εμπλουτισμένο κείμενο (rtf), XML και XPS Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Χαρτί (απλό, inkjet), φάκελοι, ετικέτες, κάρτες (επαγγελματικές, ασφάλισης, ανάγλυφες, ταυτότητες, πιστωτικές) Cut sheet paper, printed paper (laser and ink), prepunched paper, bank checks, business cards, freight bills, carbonless forms, plastic carrier sheets for easily damaged documents, previously stapled media with staple removed Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Συνδεσιμότητα USB 2.0 1 x θύρα USB 3.0 και 1 θύρα x USB 2.0 Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΝΑΙ Υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα Windows 10, Windows 8/8.1, Windows 7, Windows Vista Microsoft Windows 10, 8.1, 8, 7: 32 bit/64 bit Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 9 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Energy Star ΝΑΙ ENERGY STAR certified Hewlett Packard Scanjet Enterprise Flow 5000 s4 Σελίδα 10 ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία U0MF5E - HP Care Pack 5 year Next business day Exchange Scanjet U0MF5E HP Care Pack 5 year Next business day Exchange Scanjet ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για πέντε (5) έτη U0MF5E HP Care Pack 5 year Next business day Exchange Scanjet ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ

-- 75 of 108 --

Τμήμα 2.03: Εκτυπωτής μεγάλου μεγέθους – Plotter ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 1 1 ΝΑΙ To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ ΝΑΙ HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Τεχνολογία εκτύπωσης Thermal Inkjet HP Thermal Inkjet HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Μέγεθος μοντέλου >= 1118 mm 1118 mm HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Χρόνος εκτύπωσης, γραμμικό σχέδιο >=30 sec/page 33 sec/page HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Ταχύτητα εκτύπωσης, γραμμικό σχέδιο >=110 A1 prints per hour 26 sec/page on A1; 116 A1 prints per hour; HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Ποιότητα εκτύπωσης >= 2400 x 1200 2400 x 1200 optimised dpi HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Υποστηριζόμενοι τύποι μέσων Bond and coated paper (bond, coated, heavyweight coated, super heavyweight plus matte, coloured), technical paper (natural tracing, translucent bond, vellum), film (clear, matte, polyester), photographic paper (satin, gloss, semigloss, matte, high-gloss), backlit, self-adhesive Bond and coated paper (bond, coated, heavyweight coated, super heavyweight plus matte), technical paper (natural tracing, translucent bond), film (clear, matte), photographic paper (satin, gloss, semi-gloss, matte, high-gloss), backlit, self-adhesive (polypropylene, vinyl) HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Βασικά μεγέθη μέσων Α4, Α3, Α2, Α1, Α0 210 x 279 to 1118 x 1676 mm (8.3 x 11 to 44 x 66 in) wide sheets; 279 to 1118 mm (11 to 44 in) rolls; A4; A3; A2; A1; A0 standard sheets HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Εξωτερική διάμετρος ρολού 135 mm 135 mm HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Συνδεσιμότητα Τουλάχιστον Gigabit Ethernet (1000Base-T) Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10/100/1000Base- T Ethernet (802.3, 802.3u, 802.3ab); USB Type-A host port HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ

-- 76 of 108 --

Γλώσσες εκτύπωσης HP-GL/2, TIFF, JPEG, CALS G4 HP-GL/2, TIFF, JPEG, URF, CALS G4 HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Automatic cutter ΝΑΙ ΝΑΙ HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Δυνατότητα φορητής εκτύπωσης ΝΑΙ Direct print for mobile apps for iOS, Android and Chrome OS; E-mail printing with HP ePrint and HP Smart app for iOS and Android HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Δυνατότητα ePrint ΝΑΙ ΝΑΙ HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ ENERGY STAR ΝΑΙ ENERGY STAR certified HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ RoHS (EU) ΝΑΙ RoHS (EU) HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Συμβατότητα με διεθνή πρότυπα καλής λειτουργίας EPEAT Bronze ΝΑΙ EPEAT Bronze registered HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον πέντε (5) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία U9QQ8E - 5 Care Pack year Next Business Day Onsite HW Support HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A & U9QQ8E - 5 Care Pack year Next Business Day Onsite HW Support ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον πέντε (5) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για πέντε (5) έτη HP DesignJet T1700 44-in Printer - W6B55A & U9QQ8E - 5 Care Pack year Next Business Day Onsite HW Support ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ

-- 77 of 108 --

Τμήμα 2.04: Συσκευές FAX – Πολυμηχανήματα ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 16 16 ΝΑΙ Το προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ Λειτουργίες Εκτύπωση, αντιγραφή, σάρωση, φαξ Εκτύπωση, αντιγραφή, σάρωση, φαξ HP LaserJet Pro MFP M426fdn F6W14A ΝΑΙ Γενικά Κύκλος λειτουργίας >= 80.000 σελίδες 80.000 σελίδες ΝΑΙ Συνιστώμενος μηνιαίος όγκος χαρτιού >= 4.000 4.000 ΝΑΙ Τεχνολογία εκτύπωσης Laser Laser ΝΑΙ Εκτύπωση διπλής όψεως Αυτόματη Αυτόματη Εκτύπωση διπλής όψεως ΝΑΙ Υποστήριξη SureSupply Ναι Ναι ΝΑΙ Ταχύτητα επεξεργαστή >= 800 MHz 1.200 MHz ΝΑΙ Μνήμη >= 256 MB 256 MB ΝΑΙ Συνδεσιμότητα Τουλάχιστον 1 Hi-Speed USB2.0 και 1 δικτύου Gigabit Ethernet 10/100T 1 Hi-Speed USB 2.0, 1 host USB, 1 δικτύου Gigabit Ethernet 10/100/1000T ΝΑΙ Οθόνη Οθόνη αφής έγχρωμων γραφικών 7,5 cm (3") Οθόνη αφής έγχρωμων γραφικών (CGD) 7,5 cm (3") ΝΑΙ Χωρητικότητα εισόδου χαρτιού >=300 Φύλλα 350 Φύλλα Δίσκος 1 100 φύλλων, Δίσκος εισόδου 2 250 φύλλων ΝΑΙ Χωρητικότητα εξόδου χαρτιού >= 150 Φύλλα Δίσκος συλλογής 150 φύλλων ΝΑΙ Τεχνολογία εξοικονόμησης ενέργειας NAI Αυτόματη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση HP για μειωμένη κατανάλωση ενέργειας ΝΑΙ Χωρητικότητα Toner (Βάση ΙSO/IEC 19752) πλέον του εργοστασιακού ≥ 8000 σελίδες CF226X Αυθεντικό δοχείο μαύρου γραφίτη LaserJet υψηλής απόδοσης ΗΡ 26Χ 9.000 σελίδες HP LaserJet Pro MFP M426fdn F6W14A ΝΑΙ

-- 78 of 108 --

Εκτύπωση Ανάλυση εκτύπωσης >= 600 x 600 dpi 1.200 x 1.200 dpi ΝΑΙ Ταχύτητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης >=38 σελ./λεπτ 38 σελ./λεπτό ΝΑΙ Εκτύπωση πρώτης σελίδας ≤ 7 δευτερόλεπτα 5,6 δευτερόλεπτα ΝΑΙ Γλώσσες εκτύπωσης PCL 5, PCL 6, Postscript Level 3, PDF HP PCL 5, HP PCL 6, προσομοίωση HP Postscript Level 3, απευθείας εκτύπωση PDF (v1.7), URF, PCLM, PWG, εγγενείς του Office HP LaserJet Pro MFP M426fdn F6W14A ΝΑΙ Σάρωση Τύπος σαρωτή Επίπεδη επιφάνεια, ADF Επίπεδη επιφάνεια, ADF ΝΑΙ Τεχνολογία σάρωσης CIS Αισθητήρας εικόνας επαφής (CIS) ΝΑΙ Οπτική ανάλυση σάρωσης >=1.200 x 600 dpi 1.200 x 1.200 dpi ΝΑΙ Ταχύτητα σάρωσης >=26 σελ.μαύρο και >=19 σελ. έγχρωμο 26 σελ./47 εικόνες ανά λεπτό (μονόχρωμες) 21 σελ./30 εικόνες ανά λεπτό (έγχρωμες) ΝΑΙ Λειτουργίες σαρωτή Σάρωση σε email, σάρωση σε USB, σάρωση σε φάκελο δικτύου, σάρωση διπλής όψης με ένα πέρασμα από τον ADF Σάρωση σε email, σάρωση στο Cloud, σάρωση σε USB, σάρωση σε φάκελο δικτύου, αναζήτηση email LDAP, σάρωση διπλής όψης με ένα πέρασμα από τον ADF ΝΑΙ Aυτόματος τροφοδότης εγγράφων (ADF) >=50 φύλλων 50 φύλλα HP LaserJet Pro MFP M426fdn F6W14A ΝΑΙ Φαξ Ταχύτητα φαξ 33,6 kbps 33,6 kbps ΝΑΙ Aυτόματη επανάκληση NAI NAI ΝΑΙ Mόνιμο αντίγραφο ασφαλείας στη μνήμη φαξ NAI NAI ΝΑΙ Eκτύπωση αρχείου καταγραφής φαξ NAI NAI HP LaserJet Pro MFP M426fdn F6W14A ΝΑΙ

-- 79 of 108 --

Aποστολή με χρονοκαθυστέρηση NAI NAI ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Εγγύηση καλής λειτουργίας Τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη εγγύηση στο παραπάνω υλικό από την κατασκευάστρια εταιρεία U8TR0E - HP Care Pack 4 year Next Business Day U8TR0E HP 4 year Next Business Day LaserJet M42x Multi Function Hardware Support ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον τέσσερα (4) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για πέντε (4) έτη U8TR0E HP 4 year Next Business Day LaserJet M42x Multi Function Hardware Support ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ Τμήμα 2.05: Τηλεόραση LED ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 3 3 ΝΑΙ To προϊόν να διατίθεται στη διεθνή αγορά ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ Τύπος 4Κ Ultra HD Smart Smart 4K UHD TV Samsumg 49” MU6202 Curved Smart 4K UHD TV UE49MU6202KXXH ΝΑΙ Γενικά Μέγεθος οθόνης >= 43" 49" ΝΑΙ Ανάλυση >= 3840 × 2160 3840 × 2160 Samsumg 49” MU6202 Curved Smart 4K UHD TV UE49MU6202KXXH ΝΑΙ

-- 80 of 108 --

Επεξεργαστής εικόνας UHD Up-Scaling UHD Up-Scaling ΝΑΙ Δείκτης ποιότητας εικόνας >= 1300 PQI 1400 PQI ΝΑΙ Ευκρίνεια 4Κ Ultra HD 4Κ Ultra HD ΝΑΙ Smart NAI NAI ΝΑΙ Ψηφιακός δέκτης DVB-T2C DVB-T2C ΝΑΙ Αναλογικός δέκτης NAI NAI ΝΑΙ Μετάδοση Δεδομένων HbbTV 1.5 (CZ,SK,DE,AT,FR,ES,EE)/ HbbTV 1.0(PL,HU,CH,BE,NL,LU,PT,DK,FI)/ MHEG 5(GB,IE) HbbTV 1.5 (CZ,SK,DE,AT,FR,ES,EE)/ HbbTV 1.0(PL,HU,CH,BE,NL,LU,PT,DK,FI)/ MHEG 5(GB,IE) ΝΑΙ HDMI >= 3 3x HDMI ΝΑΙ Component RGB >= 1 1x Component RGB ΝΑΙ Composite >= 1 1x Composite ΝΑΙ CI Slot >= 1 1x CI Slot ΝΑΙ Optical Out >= 1 1x Optical Out ΝΑΙ Ethernet RJ-45 >= 1 1x Ethernet RJ-45 ΝΑΙ USB >= 2 2x USB ΝΑΙ Συνδεσιμότητα Wi-Fi Ναι Ναι ΝΑΙ Dolby Digital Plus Ναι Ναι ΝΑΙ DTS Codec Ναι Ναι ΝΑΙ Τύπος ηχείου 2CH 2CH(Down Firing με Bass Reflex) ΝΑΙ Ήχος Ήχος Bluetooth Ναι Ναι ΝΑΙ Επεξεργαστής Τετραπύρηνος Τετραπύρηνος ΝΑΙ Instant On Ναι Ναι ΝΑΙ Επιπρόσθετα χαρακτηριστικά Digital Clean View Ναι Ναι Samsumg 49” MU6202 Curved Smart 4K UHD TV UE49MU6202KXXH ΝΑΙ

-- 81 of 108 --

Αυτόματη αναζήτηση καναλιών Ναι Ναι ΝΑΙ Αυτόματη απενεργοποίηση Ναι Ναι ΝΑΙ Connect Share (HDD) Ναι Ναι ΝΑΙ ConnectShare (USB 2.0) Ναι Ναι ΝΑΙ Ενσωματωμένο POP Ναι Ναι ΝΑΙ Προηγμένη λειτουργία εγγραφής βίντεο PVR Ναι Ναι ΝΑΙ Υποστήριξη USB HID Ναι Ναι ΝΑΙ Time Shift Ναι Ναι ΝΑΙ Ultra Clean View Ναι Ναι ΝΑΙ Δυνατότητα Τοποθέτησης σε Τοίχο Ναι Ναι ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας Εγγύηση καλής Λειτουργίας Τουλάχιστον δύο (2) έτη 2 έτη Πληροφορίες εγγύησης προϊόντων Samsung ΝΑΙ Τεχνική Υποστήριξη Υποστήριξη για τουλάχιστον δυο (2) έτη για τον παραπάνω εξοπλισμό Υποστήριξη για δυο (2) έτη ΝΑΙ Παράδοση - Εγκατάσταση Ο προμηθευτής οφείλει να παραδώσει και να επιδείξει το παρεχόμενο προϊόν, σε χώρο του Δήμου Χανίων που θα του υποδειχθεί κατά την παραλαβή. Μετά από μέγιστο χρόνο των 25 εργάσιμων ημέρων από την κατακύρωση, η ΑΒΑΞ Computer Applications IKE θα έχει εγκαταστήσει τον εξοπλισμό στις εγκαταστάσεις που θα υποδείξει ο Δήμος Χανίων. Πληροφορίες εγγύησης προϊόντων Samsung Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ Τμήμα 2.06: Projector ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 1 1 ΝΑΙ Να αναφερθεί το μοντέλο NAI MX666+ BenQ MX666+ ΝΑΙ

-- 82 of 108 --

Να αναφερθεί ο κατασκευαστής NAI BenQ ΝΑΙ Τεχνολογία απεικόνισης DLP by Texas Instruments DLP by Texas Instruments ΝΑΙ Φυσική Ανάλυση εικόνας XGA τουλάχιστον 1024 x 768 pixels XGA(1024x768) ΝΑΙ Υποστηριζόμενη ανάλυση VGA (640 X 480) έως UXGA (1600 X 1200) VGA (640 x 480) to UXGA (1600 x 1200) ΝΑΙ Φωτεινότητα ≥ 3.500 ANSI Lumens 3.500 ANSI Lumens ΝΑΙ Αντίθεση (contrast) ≥ 13.000:1 13.000:1 ΝΑΙ Μέγεθος εικόνας 37,5” έως 300” 37.5"-300" ΝΑΙ Λόγος βελενεκούς 1,51 ~ 1,97 (65” @ 2 meter) 1.51~1.97(65"@ 2m) ΝΑΙ Zoom ratio 1,3:1 1.3:1 ΝΑΙ Επίπεδο θορύβου ≤ 33/30 dBA (Noraml/Economic mode) 33/30 dBA (Normal/Economic mode) ΝΑΙ Λόγος εικόνας 4:3 native, υποστήριξη επιπλέον ρυθμίσεων aspect ratio (16:9, 16:10) . Native 4:3 (5 aspect ratio selectable) ΝΑΙ Διάρκεια ζωής λάμπας ≥ 3500 ώρες (Economic mode) 3500 ώρες (Economic mode) ΝΑΙ Είσοδοι / Έξοδοι Computer in (D-sub 15pin) X 2 (shared with Component video), Monitor out (D-sub 15 pin) X 1, Composite Video in (RCA) X 1, S-Video in (Mini DIN 4 pin) X 1, Audio in (Mini Jack) X 1, Audio L/R in (RCA) X 1, Audio out (Mini Jack) X 1, Speaker 10W X 1, HDMI X 1, LAN (RJ45) X 1, USB (Type A) X 1, USB (Type mini B) X 1, RS232 (DB-9 pin) X 1 2x Computer in (D-sub 15pin) (Share with component) 1x Monitor out (D-sub 15pin) 1x HDMI 1x Composite Video in (RCA) 1x S-Video in (Mini DIN 4pin) 1x Audio in (Mini Jack) 1x Audio L/R in (RCA) 1x Audio out (Mini Jack) 1x Speaker 10W 1x USB (Type A) (USB Reader & Wireless Display) 1x USB (Type mini B) (Download & UBS display) 1x RS232 (DB-9pin) 1x RJ45 2x IR Receiver (Front+Top) ΝΑΙ Συμβατότητα video NTSC, PAL. SECAM NTSC, PAL, SECAM ΝΑΙ Συμβατότητα HDTV 480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p BenQ MX666+ ΝΑΙ

-- 83 of 108 --

Κατανάλωση ενέργειας ≤ 353W(Normal), 292W(Eco), 0.5W(Standby) 353W(Normal), 292W(Eco), Network standby <6W, Standby <0.5W ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Γλώσσες ενδείξεων οθόνης Να υποστηρίζει και Ελληνικά NAI ΝΑΙ Υποστήριξη 3D NAI Frame Sequential: Up to 60Hz 720p Frame Packing: Up to 24Hz 1080p Side by Side: Up to 60Hz 1080i Top Bottom: Up to 24Hz 1080p ΝΑΙ Εγγύηση ≥ 2 έτη για τον προβολέα , (12 μήνες για τη λάμπα ή 2000 ώρες ζωής στη λάμπα). 3 έτη για τον προβολέα Η λάμπα έχει εγγύηση 3 έτη ή 3.000 ώρες (όποιο έρθει πρώτο) ΝΑΙ Να προσφέρονται επιπλέον Τσάντα μεταφοράς, Τηλεχειριστήριο, Wireless NFC Kit Τσάντα μεταφοράς, Τηλεχειριστήριο, Wireless NFC Kit ΝΑΙ

-- 84 of 108 --

Τμήμα 4: Δικτυακός εξοπλισμός Είδος Χαρακτηριστικά - Απαιτήσεις Ποσότητα (ΤΜΧ) Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών 4.01 Σκληρός δίσκος SATA εξυπηρετητών 2 ΤΒ Χωρητικότητα 2 ΤΒ, Διαστάσεις= 2,5 ίντσες Πρωτόκολλα επικοινωνίας SATA III 6GB, SATA II 3GB, SATA I 1,5 GB Στροφές 7200, Μέγεθος μνήμης 128 ΜΒ, Μέγιστη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων >= 130ΜΒ/sec,Χρόνος Απόκρισης <= 4,3ms, Μέσος χρόνος μεταξύ βλαβών >=2.000.000 ώρες, Πιθανότητα μη ανακτήσιμων λαθών >= 10 στην 15 δύναμη, Επιτρεπτές ώρες λειτουργίας το έτος >=8760 ώρες Μέγεθος sector 4K ή 512 προσομοίωση, Δυνατότητα αναδόμησης συστοιχίας δίσκων ΝΑΙ, Κατανάλωση ενέργειας σε στάθμευση <1,3 Watt, Κατανάλωση ενέργειας κατά την περιστροφή < 4 Watt, Κατανάλωση ενέργειας κατά την ανάγνωση < 5,5 Watt, Ανεκτοί Κραδασμοί κατά την λειτουργία >=25 GS, Ανεκτοί Κραδασμοί κατά την μή λειτουργία >=400 GS, Εγγύηση >= 5 έτη 10 • • • • • • • • • • • • • • • • • • Capacity: 2TB • Interface: SATA 6Gb/s • Form Factor: 2.5 Inch • RPM Class: 7200 • MTBF (hours): 2,000,000 • Cache: 128MB • Data transfer rate (max): 136 MB/s • Average Latency (ms): 4.16 • Sector Size (Bytes per Logical Sector): 512 • Non-recoverable Read Errors per Bits Read, Max: 1 sector per 10E15 • Power-On Hours per Year (24×7): 8,760 • Average Idling Power (W): 3.87 • PowerChoice Technology (Standby) (W): 1.14 • Typical Operating, Random Read (W): 5.22 • Shock, Operating, 2 ms (Gs): 25 • Shock, Non-operating, 2 ms (Gs): 400 • Εγγύηση: 5 έτη Seagate Exos 7E200 Enterprise 2TB ST2000NX0253 ΝΑΙ

-- 85 of 108 --

4.02 Σκληρός δίσκος SATA εξυπηρετητών 6ΤΒ Χωρητικότητα 6 ΤΒ, διαστάσεις= 3,5 ίντσες, πρωτόκολλο επικοινωνίας SATA III 6GB, στροφές 7200, μέγεθος μνήμης 128 ΜΒ, μέγιστη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων >= 220ΜΒ/sec, μέσος χρόνος μεταξύ βλαβών >=2.000.000 ώρες, πιθανότητα μη ανακτήσιμων λαθών >= 1 στην 15 δύναμη, ανεκτοί κραδασμοί κατά την λειτουργία >=70 GS Εγγύηση >= 5 έτη 8 • Capacity: 6TB • Interface: SATA 6Gb/s • Form Factor: 3.5 Inch • RPM Class: 7200 • Cache: 128MB • Data transfer rate (max): 226 MB/s • Shock(Gs) Operating (half-sine wave, 2ms): 70G • MTBF (hours): 2,000,000 • Εγγύηση: 5 έτη Western Digital Raid Edition 6TB SATA3 WD6002FRYZ ΝΑΙ 4.03 Διανομέας δικτύου (Switch) Τύπος: unmanaged. ταχύτητα : 10/100/1000Mbps Gigibit Ethernet. Αριθμός θυρών >= 8. Energy Efficient Ethernet Support (IEEE 802.3az) = ΝΑΙ. Jumbo Frame Support = ΝΑΙ. MAC Table Size >= 4K. Packet buffer size >= 1ΜΒ. IEEE 802.1p QoS = ΝΑΙ. Forwarding modes = Store-and-forward. Bandwidth >= 16Gbps. Κατανάλωση ρεύματος <= 5W. MTBF >= 1.000.000 ώρες. FCC Class = B. χωρίς ανεμιστηράκι, Εγγύηση εφ΄όρου ζωής από τον κατασκευαστή. 5 Unmanaged gigabit switch 8x RJ-45 autosensing 10/100/1000 ports Packet buffer size: 1.5 Mb Energy Efficient Ethernet Support: IEEE 802.3az MAC address table size: 4096 entries Routing/Switching capacity: 16 Gbps Jumbo frame support MTBF (years): 121.45 years Power consumption: 4.5 W (maximum) Quality of Service (QoS): IEEE 802.1p prioritization Fanless FCC Rules Part 15, Subpart B Class A Warranty: Lifetime Warranty HPE OfficeConnect 1420 8G Switch JH329A ΝΑΙ

-- 86 of 108 --

4.04 Συσκευές powerline (kit) Συσκευές τύπου PLC, (1 reception + 2 Extender), οι συσκευές extender να έχουν τουλάχιστον 1 θύρα Ethernet >=10/100 Mbps, εμβέλεια μέσω ηλεκτρικού δικτύου >=300 Μέτρα, ταχύτητα σύνδεσης μέσω ηλεκτρικού δικτύου >= 500Mbps, κρυπτογράφηση Powerline: >=128-bit AES, Ασύρματη Ασφάλεια: WEP, WPA/WPA2, δυνατότητα Wi-Fi Clone με ένα κουμπί . Συμβατά με το πρότυπο HomePlug AV 1 • 1x TL-PA4010, AV500 Powerline Adapter with 1x 10 / 100 2x TL-WPA4220, AV500 WiFi Powerline Adapters with 2x 10 / 100 • Encryption: 128-bit AES • Wireless Security: WEP, WPA/WPA2, WPAPSK/WPA2-PSK Encryption • Range: 300 Meters over electrical circuit • up to 500Mbps high speed data transmission • Button: Pair, Reset, Wi-Fi/Wi-Fi Clone • Standards and Protocols: HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.11b/g/n TP-LINK Powerline TL-WPA4220T KIT, AV500 WiFi Network Kit (3 pcs) ΝΑΙ Τμήμα 4.05: Μεταγωγέας δικτύου – Gigabit switch ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός μονάδων 2 2 ΝΑΙ Μοντέλο – Κατασκευαστής Να αναφερθεί Cisco Catalyst 2960-X Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 3, 6, 34 ΝΑΙ Αρχιτεκτονική: Να αναφερθεί (κωδικός προϊόντος) Cisco Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base WS-C2960X-48LPS-L Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 3, 6, 34 ΝΑΙ Να διαθέτει πλαίσιο κατάλληλο ώστε να εφαρμόζει σε ικρίωμα 19” ΝΑΙ ΝΑΙ Rack Mount Kit for 1RU (RCKMNT-1RU-2KX=) Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 35 ΝΑΙ

-- 87 of 108 --

Συνολική χωρητικότητα διαύλου Bandwidth) μεταγωγής (Switching >= 184 Gbps 216 Gbps Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 ΝΑΙ Ταχύτητα προώθησης δεδομένων >= 52 Gbps 108 Gbps Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 ΝΑΙ Ταχύτητα προώθησης πακέτων >= 100 Mpps 107,1 Mpps Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 19 ΝΑΙ Υποστηριζόμενη μνήμη DRAM >= 512 MB 512 MB Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστηριζόμενη μνήμη Flash >= 128MB 128 MB Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Μέγιστος αριθμός υποστηριζόμενων MAC διευθύνσεων για Bridging και Filtering για όλο το switch >= 16000 16,000 Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 14 ΝΑΙ Υποστήριξη των ακολούθων πρωτοκόλλων (ενσωματωμένα κατά την παράδοση του εξοπλισμού): Ethernet IEEE 802.3, 10BaseΤ ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Fast Ethernet: IEEE 802.3u, 100BaseTX NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Gigabit Ethernet: IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z 1000Base-X NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Υποστήριξη Gigabit Ethernet interfaces τύπου ΝΑΙ, 1000Base-LX/LH, 1000Base-ZX NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 21 ΝΑΙ

-- 88 of 108 --

Υποστήριξη θυρών τύπου (CWDM) NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 21 ΝΑΙ Interfaces: Να διαθέτει τουλάχιστον σαράντα οκτώ (48) Switched Ethernet θύρες 10/100/1000, η ταχύτητα λειτουργίας (10, 100 ή 1000 Mbps) των οποίων να επιλέγεται αυτόματα. Οι εν λόγω θύρες να φέρουν Auto-MDIX ικανότητα. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 6, 16 ΝΑΙ Να διαθέτει τουλάχιστον τέσσερις (4) Gigabit Ethernet θύρες επιπλέον των παραπάνω (όχι διαμοιραζόμενες) για σύνδεση σε άλλο μεταγωγέα (uplinks) τύπου SFP. Οι θύρες να υποστηρίζουν τα πρωτόκολλα τύπου1000Base-SX, 1000BaseLX/LH, 1000Base-ZX, με απλή αλλαγή μετατροπέα SFP. NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 6, Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 21 ΝΑΙ Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) Ethernet θύρα 10/100 διαφορετική των παραπάνω για out-of-band διαχείριση ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) θύρα τύπου USB για χρήση εξωτερικού χώρου αποθήκευσης (Flash Storage) NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Να διαθέτει ασύγχρονη θύρα (console) τύπου RJ-45 για outof-band διαχείριση (Configuration & Management) μέσω τερματικού. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Να διαθέτει τουλάχιστον μία (1) θύρα τύπου mini-USB για out-of-band διαχείριση (Configuration & Management) ή οποία να υποστηρίζει USB-console πρόσβαση και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναλλακτικά της RJ-45 ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 24 ΝΑΙ Υποστήριξη των ακολούθων δυνατοτήτων (ενσωματωμένες κατά την παράδοση του εξοπλισμού):

-- 89 of 108 --

Υποστήριξη Full Duplex λειτουργίας στις Ethernet, Fast Ethernet και Gigabit Ethernet θύρες (ΙΕΕΕ 802.3x). H λειτουργία σε Half ή Full Duplex να μπορεί να επιλέγεται αυτόματα. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 ΝΑΙ Δυνατότητα σύνδεσης σε στοίβα (stacking) τουλάχιστον οκτώ (8) μεταγωγέων σε μια λογική ενότητα ή οποία να είναι ενιαία διαχειρίσιμη, μετά από προσθήκη υλικού ή/και αναβάθμιση λογισμικού. Η λογική αυτή ενότητα να διαθέτει δίαυλο επικοινωνίας εύρους ζώνης τουλάχιστον 80Gbps. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Series Switches Σελίδα 1 ΝΑΙ Υποστήριξη συνδυασμού τουλάχιστον οκτώ (8) θυρών Gigabit Ethernet σε μια λογική σύνδεση (Fast Pipe) ταχύτητας τουλάχιστον 8 Gbps Full duplex για σύνδεση σε άλλο switch βάση του προτύπου ΙΕΕΕ 802.3ad. Αυτό να μπορεί να επιτυγχάνεται με οποιεσδήποτε θύρες του μεταγωγέα και οποιεσδήποτε θύρες εντός της στοίβας όχι απαραίτητα ευρισκόμενες στον ίδιο μεταγωγέα. NAI ΝΑΙ Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 96 ΝΑΙ Υποστήριξη της παραπάνω δυνατότητας σε τουλάχιστον είκοσι τέσσερις (24) ομάδες για όλο το switch. Nα μπορεί δηλαδή το switch να υποστηρίζει είκοσι τέσσερις ομάδες (δύο θύρες η κάθε ομάδα) για δημιουργία είκοσι τεσσάρων ομάδων λογικών συνδέσεων, 4 Gbps full duplex έκαστη. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 96 ΝΑΙ Υποστήριξη Link Aggregation Control Protocol (LACP) βάση του προτύπου 802.3ad για δυναμική δημιουργία λογικών συνδέσεων (Fast Pipes). NAI ΝΑΙ Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 118 ΝΑΙ Υποστήριξη προτύπου ΙΕΕΕ 802.3af για παροχή τροφοδοσίας 15.4 W σε τουλάχιστον είκοσι τέσσερις (24) από τις σαράντα οκτώ 10/100/1000 θύρες ταυτόχρονα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 5 ΝΑΙ Μέγιστη παροχή τροφοδοσίας μέσα από μια θύρα >= 30W 30W Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 ΝΑΙ Αριθμός υποστηριζόμενων VLANs >= 1000 1023 VLANs Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 ΝΑΙ

-- 90 of 108 --

Αριθμός υποστηριζόμενων VLAN IDs >= 4000 4096 VLAN IDs Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 ΝΑΙ Υποστήριξη δυναμικής δημιουργίας VLANs και διάρθρωσης trunks. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστήριξη IEEE 802.1Q πρωτοκόλλου για VLAN Trunking σε όλες τις θύρες. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1d spanning-tree πρωτοκόλλου NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Yποστήριξη ΙΕΕΕ 802.s ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 170 ΝΑΙ Υποστήριξη Local Proxy ARP NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 ΝΑΙ Υποστήριξη δημιουργίας εφεδρικών συνδέσεων χωρίς την χρήση του Spanning Tree πρωτοκόλλου. Η κίνηση να μπορεί να κατανέμετε μεταξύ των εφεδρικών συνδέσεων και σε περίπτωση αστοχίας μιας εξ αυτών ο χρόνος σύγκλισης να είναι μικρότερος από 100ms ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 15 ΝΑΙ Να υποστηρίζεται έλεγχος σε broadcast και multicast storm ανά θύρα, ώστε προβληματικοί υπολογιστές να μην μπορούν να επηρεάσουν τη λειτουργία του δικτύου. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 ΝΑΙ Υποστήριξη IGMP v3 snooping για την IPv4 multicast κίνηση και IPv6 MLD snooping για IPv6 multicast κίνηση. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 , 26 ΝΑΙ Υποστήριξη IGMP filtering. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ

-- 91 of 108 --

Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1ad (LLDP) και LLDP-MED NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 55 ΝΑΙ Υποστήριξη IEEE 802.3az EEE (Energy Efficient Ethernet) για εξοικονόμηση ενέργειας NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Υποστήριξη προγραμματιζομένου hybernation mode για όλο το switch, για εξοικονόμηση ενέργειας σε περιόδους αδράνειας (π.χ. βραδυνές ώρες, Σαββατοκύριακα) ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστήριξη στατικής δρομολόγησης και δρομολόγησης μεταξύ VLANs χωρίς την ανάγκη εξωτερικού δρομολογητή NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 15 ΝΑΙ Υποστήριξη προσθήκης και διαμόρφωσης VLAN χωρίς επανεκκίνηση του μεταγωγέα NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Switch VLAN Configuration Guide Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Jumbo Frames (τουλάχιστον 9000 bytes) σε όλες τις Gigabit Ethernet θύρες NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 18 ΝΑΙ Quality of Service: Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1p και DSCP για κατηγοριοποίηση προτεραιοτήτων σε mission-critical εφαρμογές δεδομένων, φωνής και video. Υποστήριξη κατηγοριοποίησης των πακέτων με βάση IP/MAC διεύθυνση αποστολέα και παραλήπτη και TCP/UDP πόρτα πηγής και προορισμού ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ

-- 92 of 108 --

Υποστήριξη τουλάχιστον τεσσάρων queues ανά πόρτα εξερχόμενης κίνησης ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη δημιουργίας κανόνων επίβλεψης (policers) με στόχο τον περιορισμό της εισερχόμενης κίνησης (rate limiting), βάση IP/MAC διεύθυνση αποστολέα και παραλήπτη και TCP/UDP πόρτα πηγής και προορισμού. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 14 ΝΑΙ Υποστήριξη Weighted Tail Drop για αποφυγή συμφόρησης στις ουρές εισερχόμενης και εξερχόμενης κίνησης ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Shaped Round Robin (SRR) προγραμματισμό της κίνησης στις διαθέσιμες ουρές προτεραιοτήτων. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Strict Priority queuing NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Διαχείριση: SNMP v1, v2C, v3 NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ RFC 1213 (MIB-II) και SNMPv2 ΜΙΒ ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 Cisco SUPPORTED MIBS Σελίδα 3, 4 ΝΑΙ Υποστήριξη αυτόματου προγραμματισμού μέσω DHCP ή ΒΟΟΤ server. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 ΝΑΙ Υποστήριξη τουλάχιστον 4 ομάδων ενσωματωμένου RMON (history, statistics, alarm & events) ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ

-- 93 of 108 --

Υποστήριξη Switched Port Analyzer (SPAN) θύρας, η οποία να επιτρέπει παρακολούθηση κίνησης μίας μεμονωμένης θύρας, συνόλου θυρών, ενός VLAN ή ολόκληρου του switch από έναν network analyzer ή RMON probe NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστήριξη Remote SPAN (RSPAN) ώστε αν είναι δυνατή η παρακολούθηση κίνησης των θυρών ενός δικτύου σε επίπεδο 2, από μια οποιαδήποτε θύρα του ίδιου δικτύου ακόμη κι αν η θύρα αυτή βρίσκεται σε άλλο μεταγωγέα. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστήριξη αυτόματης διαμόρφωσης των θυρών ανάλογα με τον τύπο της συνδεομένης συσκευής (π.χ. host, access point Ip Phone), με εφαρμογή προκαθορισμένων από τον διαχειριστη χαρακτηριστικών (zero touch policy configuration) ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 ΝΑΙ Υποστήριξη προτύπων RMON Ι & ΙΙ, RMON-MIB και RMON2MIB ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Υποστήριξη L2 trace route για εύκολο εντοπισμό βλαβών NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστήριξη Voice VLAN NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστήριξη sampled Netflow NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 11 ΝΑΙ Υποστήριξη πρωτοκόλλου Telnet ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 7 ΝΑΙ Υποστήριξη TFTP για μεταφορά αρχείων ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ Υποστήριξη Network Time Protocol (ΝΤP) για ακριβή και συνεπή χρονισμό. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 17 ΝΑΙ

-- 94 of 108 --

LEDs πολλαπλών λειτουργιών για ένδειξη κατάστασης τόσο των θυρών όσο και του μεταγωγέα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 24 ΝΑΙ Υποστήριξη διαχείρισης τοπικά μέσω command line interface. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 3 ΝΑΙ Διαθεσιμότητα: Υποστήριξη ΙΕΕΕ 802.1w, για ταχεία σύγκλιση σε περίπτωση αστοχίας του Spanning Tree πρωτοκόλλου ανεξάρτητα με την παραμετροποίηση των STP timers. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 25 ΝΑΙ Υποστήριξη αυτόματου εντοπισμού μονόδρομων συνδέσεων, που προκύπτουν από βλάβη στη φυσική σύνδεση. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Interface and Hardware Component Configuration Guide Σελίδα 51 ΝΑΙ Υποστήριξη παραμετροποίησης των θυρών, ώστε να μην λαμβάνει χώρα ο υπολογισμός του αλγόριθμου STP κατά τη διασύνδεση υπολογιστών στις θύρες αυτές. ΝΑΙ NAI Cisco Layer 2 Configuration Guide Σελίδα 21 ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΟ Ασφάλεια: Πρόσβαση με χρήση συνθηματικών (passwords) τόσο για τοπική και απομακρυσμένη πρόσβαση . ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 13,27 ΝΑΙ Υποστήριξη TACACS+ και RADIUS πιστοποίησης των χρηστών για πρόσβαση στο μεταγωγέα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη 802.1x για πιστοποίηση χρηστών. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 ΝΑΙ Υποστήριξη 802.1x με καθορισμό VLAN, για δυναμικό προσδιορισμό VLAN ανά χρήστη ανεξάρτητα από την θύρα σύνδεσής του. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 268 ΝΑΙ

-- 95 of 108 --

Υποστήριξη πιστοποίησης σε πολλαπλά domains μέσα από την ίδια θύρα ώστε να μπορούν διασυνδεδεμένες σε σειρά συσκευές (π.χ. IP τηλέφωνο και υπολογιστής) να πιστοποιηθούν και να ενταχθούν στο ενδεδειγμένο VLAN μέσα από την ίδια θύρα ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη πιστοποίησης μέσω MAC address για συσκευές που δεν υποστηρίζουν 802.1x ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη Web authentication για χρήστες που δεν υποστηρίζουν 802.1x, ώστε να μπορούν να χρησιμοποιήσουν SSL Μέσω browser για την πιστοποίηση τους ΝΑΙ Ναι Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 13,269 ΝΑΙ Υποστήριξη ασφάλειας πολλαπλών επιπέδων σε τοπική πρόσβαση ΝΑΙ NAI Cisco Security Features Overview Σελίδα 1 ΝΑΙ Υποστήριξη SSHv2 για κρυπτογράφηση της κίνησης κατά τη διαχείριση μέσω Telnet. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X Switch Security Configuration Guide Σελίδα 114 ΝΑΙ Υποστήριξη SNMPv3 για κρυπτογράφηση της SNMP κίνησης. ΝΑΙ NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη πρωτοκόλλου ασφαλείας Kerberos NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη ελέγχου και περιορισμού της κίνησης των πακέτων με δημιουργία και χρήση access lists (ACLs) ανά θύρα βάση MAC και IP διεύθυνσηs πηγής/προορισμού για IPv4 και IPv6 κίνηση, αλλά και πληροφορίας επιπέδου 4 (TCP/UDP port). ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη δημιουργίας ACLs ανά θύρα για κίνηση επιπέδου 2 NAI NAI . Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ

-- 96 of 108 --

Υποστήριξη εκλογής ρίζας του Spanning Tree πρωτοκόλλου μεταξύ δεδομένων ελεγχόμενων συσκευών. NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη λειτουργίας DHCP snooping ώστε να φιλτράρονται τα DHCP μηνύματα που έχουν αμφίβολη προέλευση και να περιορίζονται οι επιθέσεις που έχουν στόχο την βάση των DHCP bindings. NAI ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 16 ΝΑΙ Υποστήριξη προστασίας από επιθέσεις IP Spoofing. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 ΝΑΙ Υποστήριξη προστασίας από επιθέσεις ARP. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 12 ΝΑΙ Υποστήριξη ρύθμισης των θυρών ώστε να απομακρύνεται από το switch η MAC address σταθμών που είναι ανενεργοί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Configuring Port- Based Traffic Control Σελίδα 18-20 ΝΑΙ Δυνατότητα ενημέρωσης των διαχειριστών του δικτύου από τον μεταγωγέα όταν ένας χρήστης συνδέεται ή αποχωρεί από το δίκτυο ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 13 ΝΑΙ Υποστήριξη ρύθμισης των θυρών ώστε να επιτρέπουν πρόσβαση μόνο σε συγκεκριμένους σταθμούς εργασίας ανάλογα με την MAC address που έχουν. ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 14 ΝΑΙ ΜΤΒF (ώρες) >= 200,000 276,870 Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 23 ΝΑΙ Μέγιστη κατανάλωση ισχύος <= 80W 66,6 W Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 29 ΝΑΙ Προδιαγραφές Ασφαλείας: UL 60950, EN 60950, CE marking, IEC 60950 ΝΑΙ ΝΑΙ Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 30, Cisco CE Compliance ΝΑΙ

-- 97 of 108 --

Προδιαγραφές ηλεκτρομαγνητικών εκπομπών: 47 CFR Part 15 Class A, CE Mark NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 30, Cisco CE Compliance ΝΑΙ EN 55024 (CISPR24), EN 55022 Class A (CISPR 22) NAI NAI Cisco Catalyst 2960-X and 2960- XR Series Switches Σελίδα 30 ΝΑΙ Εγκατάσταση δικτυακού εξοπλισμού Τα switch θα πρέπει να παραμετροποιηθούν με το ίδιο configuration (port settings, VLAN, trunk) που έχουν τα switch τα οποία θα αντικατασταθούν. Θα προηγηθεί συνεννόηση με το Τμήμα Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών του Δήμου Χανίων NAI Λοιποί όροι τεχνικής προσφοράς ΝΑΙ Τμήμα 4.06: SFP Modules ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΕΜΑΧΙΑ Συμμόρφωση Προτεινόμενης Προσφοράς Σημείο Αναφοράς Τεκμηρίωσης Επιβεβαίωση Προδιαγραφών 1000BASE-T SFP transceiver module for Category 5 copper wire - Συμβατά με τα προσφερόμενα switch 2 Cisco SFP GLC-TE= 1000BASE-T SFP transceiver module for Category 5 copper wire Cisco SFP Modules for Gigabit Ethernet ΝΑΙ 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM - Συμβατά με τα προσφερόμενα switch 2 Cisco SFP GLC-LH-SMD= 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM Cisco SFP Modules for Gigabit Ethernet ΝΑΙ

-- 98 of 108 --

δ. ο προσφέρων με αύξοντα αριθμό προσφοράς 4. ΑΔΕΛΦΟΙ ΔΟΞΙΑΔΗ ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, κατέθεσε προσφορά για το τμήμα 3 «Ψηφιακός Πολυλειτουργικός εκτυπωτής Σχεδίου», και διαπιστώθηκαν τα παρακάτω, όπως φαίνονται στους πίνακες: Τμήμα 3: Ψηφιακός Πολυλειτουργικός εκτυπωτής Σχεδίου ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Αριθμός Μονάδων 1 Η προσφορά της εταιρίας μας αφορά την προμήθεια ενός (1) ψηφιακού πολυλειτουργικού εκτυπωτή σχεδίου, μοντέλο RICOH MPW6700SP Βεβαίωση εταιρίας. NAI Το προϊόν να διατίθεται στην διεθνή αγορά. ΝΑΙ Το προσφερόμενο μηχάνημα RICOH MPW6700SP διατίθεται στη διεθνή αγορά. Βεβαίωση εταιρίας. NAI Τύπος Να είναι καινούργιο, αμεταχείριστο, όχι ανακατασκευασμένο και να έχει πιστοποίηση CE. Να είναι ψηφιακό, τεχνολογίας laser. Το προσφερόμενο μηχάνημα RICOH MPW6700SP είναι καινούργιο, αμεταχείριστο, όχι ανακατασκευασμένο και έχει πιστοποίηση CE. Είναι ψηφιακό τεχνολογίας laser Βεβαίωση εταιρίας, prospectus σελ. 2, §3 NAI Λειτουργίες Αντιγραφή – δικτυακός εκτυπωτής – ‘Έγχρωμος σαρωτής Το προσφερόμενο μηχάνημα λειτουργεί ως αντιγραφικό, δικτυακός Prospectus σελ. 1, §4 NAI Ταχύτητα αντιγραφής ≥ 6 (Α1) σελίδες/λεπτό ταχύτητα αντιγραφής 6,7 (Α1) σελίδες το λεπτό Prospectus σελ. 3, §5 NAI Ταχύτητα 1ου αντιγράφου ≤20’’ Α1 Η ταχύτητα πρώτου αντιγράφου του προσφερόμενου μηχανήματος είναι 15 δευτερόλεπτα. Prospectus σελ. 3, §6 NAI Χρόνος προθέρμανσης ≤150’’ Ο χρόνος προθέρμανσης του προσφερόμενου μηχανήματος είναι λιγότερο από 120 δευτερόλεπτα. Prospectus σελ. 3, §7 NAI Μέγιστη διάσταση αντιγράφων ≥914,4mm x 15m Το προσφερόμενο μηχάνημα παράγει αντίγραφα μέγιστης διάστασης 914,4mm x 15m Prospectus σελ. 8, §8 NAI Ελάχιστη διάσταση αντιγράφων 210mm x 210mm Το προσφερόμενο μηχάνημα παράγει αντίγραφα ελάχιστης διάστασης 210mm x 210mm Prospectus σελ. 8, §9 NAI Τροφοδοσία χαρτιού ≥2 ρολά χαρτιού & Bypass 1 φύλλου Η τροφοδοσία χαρτιού του προσφερόμενου μηχανήματος γίνεται από δύο ρολά χαρτιού και από δίσκο πλαϊνής τροφοδοσίας (bypass) ενός (1) φύλλου Prospectus σελ. 6, §10, Sales Handbook σελ. 2, §10 ΝΑΙ Μέθοδοι κοπής χαρτιού Preset cut, Variable cut, Synchronized cut Το προσφερόμενο μηχάνημα υποστηρίζει μεθόδους κοπής preset cut, variable cut, synchronized cut Sales Handbook σελ. 4, §11 ΝΑΙ Μνήμη (Standard) ≥2GB Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει μνήμη standard 2.5GB Prospectus σελ. 8, §12 ΝΑΙ Σκληρός δίσκος (HDD) ≥250GB Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει σκληρό δίσκο χωρητικότητας 320GB Prospectus σελ. 8, §13 ΝΑΙ

-- 99 of 108 --

Ανάλυση ≥600dpi και 256 διαβαθμίσεις του γκρι Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει ανάλυση αντιγραφής 600dpi με 256 διαβαθμίσεις του γκρι Prospectus σελ. 8 §14, Sales Handbook σελ. 3, §14 ΝΑΙ ZOOM 25% - 400% με μεταβολή 0,1% Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει zoom από 25% έως 400% με μεταβολή 0,1% Service Manual σελ. 2 – 3, §15 ΝΑΙ Πολλαπλά αντίγραφα ≥1 – 99 Το προσφερόμενο μηχάνημα έχει τη δυνατότητα παραγωγής πολλαπλών αντιγράφων από 1 – 99 αντίγραφα. Sales Handbook σελ. 4, §16 ΝΑΙ Επεξεργαστής (ταχύτητα) ≥1 GHz Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει επεξεργαστή ταχύτητας 1.06GHz Prospectus σελ. 8, §17 ΝΑΙ Γλώσσες εκτύπωσης PostScript Level3 (PDF), RPCS, Emulation: HP-GL, HP-GL/2(HP-RTL), TIFF(CALS) Το προσφερόμενο μηχάνημα υποστηρίζει τις εκτυπωτικές γλώσσες PostScript3 (PDF), RPCS, Emulation: HP-GL, HP-GL/ 2 (HP-RTL), TIFF (CALS) Prospectus σελ. 8, §18 ΝΑΙ Συνδεσιμότητα Ethernet 10/100BaseTX, USB 2.0, USB/SD card slot Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει κάρτα Ethernet 100/10base-TX καθώς και θύρα USB2.0 και USB/SD card slot Prospectus σελ. 8, §19 NAI Ταχύτητα σάρωσης ≥80mm/second (mono), 26.7 mm/second (color) Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει ταχύτητα σάρωσης 80mm/second (mono) και 26.7mm/second (color) Prospectus σελ. 8, §20 NAI Ανάλυση ≥600dpi (έως 1200dpi) Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει ανάλυση σάρωσης 600dpi έως 1200dpi μέσω TWAIN Drivers Prospectus σελ. 8, §21 NAI Μέγιστο μέγεθος σάρωσης ≥914,4mm x 15m Το προσφερόμενο μηχάνημα διαθέτει μέγιστο μέγεθος σάρωσης 914,44mm x 15m Prospectus σελ. 8, §22 NAI Μορφή εξόδου Multi Page TIFF, Multi Page PDF, Single Page TIFF, Single Page PDF, Single Page JPEG, High compression PDF, PDF/A Το προσφερόμενο μηχάνημα υποστηρίζει μορφές εξόδου Multi Page TIFF, Multi Page PDF, Single Page TIFF, Single Page PDF, Single Page JPEG, High compression PDF, PDF/A Sales Handbook σελ. 5, §23 NAI Λειτουργίες Network TWAIN Drivers, Scan to e-mail, Scan to folder, Scan to USB/SD, Scan to URL Το προσφερόμενο μηχάνημα υποστηρίζει τις λειτουργίες scan to mail, pdf scanning, batch scanning, Twain scanning, scan to folder, scan to URL, scan to multi media USB/SD. Prospectus σελ. 2, §24 ΝΑΙ Ειδικοί Όροι: Επιβεβαίωση Προδιαγραφών Το μηχάνημα θα πρέπει να συνοδεύεται κατά την παράδοσή του από τα εγχειρίδια εγκατάστασης και λειτουργίας τουλάχιστον στην Ελληνική γλώσσα. Το προσφερόμενο μηχάνημα θα συνοδεύεται κατά την παράδοσή του από εγχειρίδια εγκατάστασης και λειτουργίας στην Ελληνική γλώσσα. ΝΑΙ Το μηχάνημα θα πρέπει να συνοδεύεται από το πρώτο σετ αναλωσίμων για την αρχική λειτουργία της μηχανής, το κόστος του οποίου βαρύνει την προμηθεύτρια εταιρεία. Το προσφερόμενο μηχάνημα θα συνοδεύεται από το πρώτο set αναλωσίμων για την αρχική λειτουργίας της μηχανής, το κόστος του οποίου βαρύνει την εταιρία μας. ΝΑΙ

-- 100 of 108 --

Ο υποψήφιος προμηθευτής ή ο επίσημος αντιπρόσωπος του κατασκευαστικού οίκου στην Ελλάδα θα πρέπει να διαθέτει πιστοποιητικό διαχείρισης ποιότητας ISO9001:2008 για την πώληση, συντήρηση και τεχνική υποστήριξη μηχανημάτων, αναλωσίμων υλικών και ανταλλακτικών το οποίο θα πρέπει να προσκομιστεί μαζί με την προσφορά. Η εταιρία μας ΑΦΟΙ ΔΟΞΙΑΔΗ ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΕ, ως αποκλειστική αντιπρόσωπος του Ιαπωνικού Οίκου RICOH στην Ελλάδα, διαθέτει πιστοποιητικό διαχείρισης ποιότητας ISO9001:2008 για την πώληση, συντήρηση και τεχνική υποστήριξη των μηχανημάτων, αναλωσίμων υλικών και ανταλλακτικών, το οποίο επισυνάπτεται στην παρούσα. ΝΑΙ Η κατασκευάστρια εταιρεία θα πρέπει να διαθέτει πιστοποιητικό ISO9001:2008 & ISO 14001:2015 τα οποία θα πρέπει να προσκομιστούν μαζί με την προσφορά Η κατασκευάστρια εταιρία RICOH είναι πιστοποιημένη κατά ISO9001:2008 και ISO14001:2015 τα οποία και επισυνάπτονται στην παρούσα. ΝΑΙ Τα πιστοποιητικά και οποιαδήποτε επίσημα τεχνικά φυλλάδια ή prospectus του κατασκευαστή μπορεί να κατατεθούν και στην Αγγλική γλώσσα. Σύμφωνο. ΝΑΙ Ο υποψήφιος προμηθευτής ή ο επίσημος αντιπρόσωπος του κατασκευαστικού οίκου στην Ελλάδα θα πρέπει να έχει προσχωρήσει σε σύστημα εναλλακτικής διαχείρισης αποβλήτων ηλεκτρικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού βάσει του νόμου 2939/2001 και της Η.Π 23615/651/Ε103 του 2014, και να καταθέσει με την προσφορά του σχετική βεβαίωση. Η εταιρία μας ΑΦΟΙ ΔΟΞΙΑΔΗ ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΕ, ως αποκλειστική αντιπρόσωπος του Ιαπωνικού Οίκου RICOH στην Ελλάδα, έχει προσχωρήσει σε σύστημα εναλλακτικής διαχείρισης αποβλήτων ηλεκτρικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού βάσει του νόμου 2939/2001 και της Η.Π 23615/651/Ε103 του 2014. Επισυνάπτονται σχετικές βεβαιώσεις. ΝΑΙ Η προσφορά θα πρέπει να συνοδεύεται με έγγραφη δήλωση για την παροχή ανταλλακτικών, αναλωσίμων και υπηρεσιών συντήρησης για τουλάχιστον πέντε (5) έτη. Επισυνάπτουμε έγγραφη δήλωση της εταιρίας για την παροχή ανταλλακτικών, αναλωσίμων και υπηρεσιών συντήρησης για επτά (7) έτη από την παράδοση των προσφερόμενων μηχανημάτων. ΝΑΙ Οι διαγωνιζόμενοι θα αναλάβουν την μεταφορά, εγκατάσταση, καθώς και την εκπαίδευση των χειριστών που θα τους υποδειχθούν και να καταθέσουν με την προσφορά τους σχετική υπεύθυνη δήλωση γι’ αυτό. Η εταιρία μας θα αναλάβει τη μεταφορά, εγκατάσταση των προσφερόμενων μηχανημάτων καθώς και εκπαίδευση των χειριστών που της υποδειχθούν. Επισυνάπτεται υπεύθυνη δήλωση. ΝΑΙ Εγγύηση καλής λειτουργίας δύο (2) ετών, η οποία θα περιλαμβάνει : όλες τις επισκέψεις των τεχνικών για προληπτική και κατασταλτική συντήρηση. Κατά τη διάρκεια της εγγύησης καλής λειτουργίας των δύο ετών, όλα τα αναλώσιμα υλικά και αναλώσιμα ανταλλακτικά, συμπεριλαμβανομένου του γραφίτη και του χαρτιού, θα βαρύνουν το Δήμο Χανίων βάσει των τιμών που θα αναφέρονται στην οικονομική προσφορά των υποψήφιων προμηθευτών. Οι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό θα υποβάλλουν στην τεχνική τους προσφορά επίσημα έγγραφα του κατασκευαστή των μηχανημάτων ή δήλωση του επίσημου αντιπροσώπου του κατασκευαστικού οίκου στην Ελλάδα, όπου θα δηλώνεται με σαφήνεια τα αναλώσιμα υλικά και ανταλλακτικά που είναι απαραίτητα για την άριστη λειτουργία του. Το προσφερόμενο μηχάνημα συνοδεύεται από εγγύηση καλής λειτουργίας δύο (2) ετών η οποία περιλαμβάνει : όλες τις επισκέψεις των τεχνικών για προληπτική και κατασταλτική συντήρηση. Κατά τη διάρκεια της εγγύησης καλής λειτουργίας των δύο ετών, όλα τα αναλώσιμα υλικά και αναλώσιμα ανταλλακτικά, συμπεριλαμβανομένου του γραφίτη και του χαρτιού, θα βαρύνουν το Δήμο Χανίων βάσει των τιμών που αναφέρονται στην οικονομική μας προσφορά. Επισυνάπτουμε δήλωση της εταιρίας μας, επίσημης αντιπροσώπου του κατασκευαστικού οίκου RICOH στην Ελλάδα, όπου δηλώνονται με σαφήνεια τα αναλώσιμα υλικά και ανταλλακτικά που είναι απαραίτητα για την άριστη λειτουργία του. ΝΑΙ Στην οικονομική και τεχνική προσφορά θα δηλώνονται αναλυτικά τα αναλώσιμα υλικά και ανταλλακτικά της μηχανής που δεν θα περιλαμβάνονται στην εγγύηση, η διάρκεια ζωής τους καθώς και ενδεικτικές τιμές αυτών. Σύμφωνο. ΝΑΙ Κατά την διάρκεια της εγγύησης η προσέλευση ειδικευμένου τεχνικού της εταιρείας για την ανταπόκριση οποιασδήποτε βλάβης θα γίνεται το αργότερο μέσα σε μία (1) εργάσιμη μέρα μετά από την ειδοποίηση του Δήμου και η αποκατάσταση θα γίνεται στον τόπο λειτουργίας του μηχανήματος εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών το αργότερο. Κάθε επισκευή θα γίνεται με εντελώς καινούργια ανταλλακτικά και όχι με ανακατασκευασμένα. Κατά την διάρκεια της εγγύησης η προσέλευση ειδικευμένου τεχνικού της εταιρείας για την ανταπόκριση σε οποιαδήποτε βλάβη θα γίνεται το αργότερο μέσα σε μία (1) εργάσιμη μέρα μετά από την ειδοποίηση του Δήμου και η αποκατάσταση θα γίνεται στον τόπο λειτουργίας του μηχανήματος εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών το αργότερο. Κάθε επισκευή θα γίνεται με εντελώς καινούργια ανταλλακτικά και όχι με ανακατασκευασμένα ΝΑΙ

-- 101 of 108 --

Για τον έλεγχο των εγγυητικών επιστολών συμμετοχής, η επιτροπή έλαβε υπόψη της: • το με αριθμό πρωτοκόλλου 100450852_18/10-07-2018 έγγραφο της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος (Κατ/μα Ηλιουπόλεως 08900), που καταχωρήθηκε στην υπηρεσία μας με αριθμό πρωτοκόλλου 32609/10-07-2018 και αφορά στον προσφέροντα με αύξοντα αριθμό προσφοράς 1, SPECTRATECH ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. • το Γραμμάτιο Σύστασης Παρακαταθήκης Νο 1661 που εκδόθηκε στις 29/06/2018 από το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων (Γραφείο Παρ/κών 331-Ηρακλείου Κρήτης), που καταχωρήθηκε στην υπηρεσία μας με αριθμό πρωτοκόλλου 32496/10-07-2018 και αφορά στον προσφέροντα με αύξοντα αριθμό προσφοράς 2, Α ΚΑΤΖΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Γ ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΚΕ. • το έγγραφο της τράπεζας με την επωνυμία ALPHA BANK (Κατ/μα Χανίων 660), που καταχωρήθηκε στην υπηρεσία μας με αριθμό πρωτοκόλλου 32595/10-07-2018 και αφορά στον προσφέροντα με αύξοντα αριθμό προσφοράς 3, ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ. • το με αριθμό πρωτοκόλλου 100445871_18/06-07-2018 έγγραφο της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος (Κατ/μα Συντάγματος Πλ. 10400), που καταχωρήθηκε στην υπηρεσία μας με αριθμό πρωτοκόλλου 32285/10-07-2018 και αφορά στον προσφέροντα με αύξοντα αριθμό προσφοράς 4, ΑΔΕΛΦΟΙ ΔΟΞΙΑΔΗ ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. Η Επιτροπή λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω διέκοψε τη συνεδρίαση προκειμένου να ζητήσει διευκρινίσεις, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του ΕΣΗΔΗΣ, από τους προμηθευτές με αριθμό προσφοράς 2 «Α ΚΑΤΖΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Γ ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΚΕ» και με αριθμό προσφοράς 3 «ΑΒΑΞ COMPUTER APPLICATIONS ΙΚΕ» για τα πεδία που φαίνονται ως «ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΑ» στους παραπάνω πίνακες συμμόρφωσης, βάσει του άρθρου 102 του Ν. 4412/2016. Ο προμηθευτής με αριθμό προσφοράς 4 «ΑΔΕΛΦΟΙ ΔΟΞΙΑΔΗ ΓΡΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» δε χρήζει διευκρινίσεων καθώς όλα τα πεδία του πίνακα συμμόρφωσης είναι τεκμηριωμένα από τα φυλλάδια των τεχνικών προδιαγραφών που έχει καταθέσει. Τέλος ο προμηθευτής με αριθμό προσφοράς 1 «SPECTRATECH ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» δε μπορεί να συνεχίσει στο διαγωνισμό καθώς φαίνεται ξεκάθαρα ότι κάποια τεχνικά

-- 102 of 108 --

-- 103 of 108 --

-- 104 of 108 --

-- 105 of 108 --

-- 106 of 108 --

-- 107 of 108 --

-- 108 of 108 --

Πηγή: Διαύγεια. Τα ποσά στα σύνολα προκύπτουν από τα δομημένα δεδομένα και διασταυρώνονται ξεχωριστά με το κείμενο.